Верхівцeвська міська рада
Верхньодніпровський район, Дніпропетровська область

Як витримати 35-градусну спеку та не отримати сонячний удар: поради лікарів

Не переїдати, підтримувати водний баланс, менше бути на сонці та носити одяг з натуральних тканин радять лікарі Дніпропетровщини. Як у спеку не отримати тепловий або сонячний удар, розповіли в Обласному центрі здоров’я.

«Найважче у сильну спеку дітям, літнім людям, тим, хто має хронічні хвороби. Наприклад, у гіпертоніків та астматиків може бути загострення. Проте тепловий або сонячний удар може отримати й цілковито здорова людина. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися простих правил», - наголосили в Обласному центрі здоров’я.

В спеку слід надати перевагу просторому одягу з натуральних тканин, обов’язково носити кепку або шляпу, наголосили фахівці. За їх словами, використання декоративної косметики краще звести до мінімуму, щоб шкіра могла дихати. За можливості слід частіше приймати душ.

Щоб легше переносити спеку, лікарі також порадили переглянути свій раціон. Необхідно виключити жирне, смажене й солодке, їсти овочі, фрукти, відварну або тушковану рибу, курку, холодні супи. Пити - не менше 1,5 - 3 літрів води на день.

У спеку, додали фахівці, потрібно старатися якомога менше перебувати на сонці. Особливо з 11.00 до 17.00, коли воно найбільш активне. Засмагати слід також тільки в безпечний час. « повернутися до списку новин