Положення про помічника-консультанта депутата Верхівцевської міської ради

Додаток

Затверджено рішенням

Верхівцевської міської ради

від 19.03.2021 р.,  № 140-8/VIII

 

П О Л О Ж Е Н Н Я
про помічника-консультанта депутата
Верхівцевської міської ради VIII скликання

Розділ I. Правовий статус помічника-консультанта депутата Верхівцевської міської ради.

1. Відповідно до частини першої статті 29-1 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат Верхівцевської міської ради (далі – депутат міської ради) може мати до п’яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах, правовий статус і умови діяльності яких визначаються Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законами та прийнятим відповідно до них Положенням про помічника-консультанта депутата Верхівцевської міської ради VIІI скликання (далі – Положення).

2. Помічником-консультантом депутата міської ради може бути лише громадянин України, який має загальну середню освіту.

3. Помічник-консультант депутата міської ради у своїй роботі керується Конституцією України та законодавством України, а також цим Положенням.

Розділ II. Права і обов’язки помічників-консультантів депутата міської ради

 1. Помічник-консультант депутата міської ради має право:

- входити і перебувати у приміщеннях міської ради за пред’явленням посвідчення помічника-консультанта, дотримуючись встановленого порядку;

- за дорученням депутата міської ради брати участь в організації вивчення громадської думки, потреб міської територіальної громади, інформувати про них депутата міської ради та вносити пропозиції щодо шляхів їхнього вирішення;

- одержувати за письмовим зверненням депутата міської ради у виконавчому комітеті міської ради, інших органах міської ради, об’єднаннях громадян, на державних підприємствах, в установах і організаціях у встановленому порядку необхідні депутата міської ради для здійснення його депутатських повноважень документи, інформаційні та довідкові матеріали;

- одержувати надіслану на ім’я депутата міської ради поштову та телеграфну кореспонденцію, відправляти її за дорученням депутата міської ради;

- за письмовим зверненням депутата міської ради та за згодою посадових осіб виконавчих органів міської ради користуватися копіювально-розмножувальною та обчислювальною технікою.

2. Помічник-консультант депутата міської ради зобов’язаний:

- дотримуватися вимог Конституції України, законодавства України, а також цього Положення;

- при виконанні своїх обов’язків не допускати дій, що можуть негативно впливати на виконання повноважень депутата міської ради, утримуватися від заяв та вчинків, що компрометують депутата міської ради;

- за дорученням депутата міської ради вивчати питання, необхідні депутату міської ради для здійснення його депутатських повноважень, готувати по них відповідні матеріали;

- допомагати депутату міської ради в організації проведення звітів і зустрічей з виборцями;

- допомагати депутату міської ради в розгляді надісланих на його ім’я поштою або поданих на особистому прийомі виборцями пропозицій, заяв і скарг громадян та вирішенні порушених у них питань;

- надавати депутату міської ради організаційно-технічну та іншу необхідну допомогу при здійсненні ним депутатських повноважень.

Розділ III. Порядок прийняття на посаду помічника-консультанта та його звільнення

1. Персональний підбір кандидатур на посаду помічника-консультанта депутата міської ради, організацію їхньої роботи та розподіл обов’язків між ними здійснює особисто депутат міської ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень.

2. Депутат міської ради має право у будь-який момент звільнити помічника-консультанта від виконання його обов’язків.

3. Депутат міської ради на початок кожного календарного року відповідною заявою у письмовій формі підтверджує повноваження своїх помічників-консультантів, на підставі чого термін дії їх посвідчень продовжується на 1 рік. У разі припинення таких повноважень і повернення посвідчення депутат має право зараховувати на посаду помічника-консультанта іншу особу.

4. Помічник-консультант депутата міської ради працює на громадських засадах.

5. Депутат міської ради самостійно визначає кількість своїх помічників-консультантів у межах, встановлених Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, тобто не більше п’яти осіб.

6. Зарахування на посаду помічника-консультанта депутата міської ради проводиться на підставі письмового подання депутата міської ради секретарю міської ради, а у випадку його відсутності керівнику апарату міської ради, в якому зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові кандидата на посаду, рік народження, наявність громадянства України та відповідної освіти.

Розділ IV. Посвідчення помічника-консультанта депутата міської ради.

1. Помічник-консультант депутата міської ради має посвідчення, що підтверджує його особу та повноваження, й використовує його у випадках, передбачених законодавством, за описом згідно з додатком.

2. Помічнику-консультанту депутата міської ради видається посвідчення, в якому має бути зазначено номер посвідчення, назву міської ради, прізвище депутата міської ради, номер його виборчого округу, а також те, що помічник-консультант депутата працює на громадських засадах в міській раді.

3. Посвідчення помічника-консультанта депутата міської ради видається міською радою за письмовим поданням депутата міської ради.

4. Посвідчення помічника-консультанта депутата міської ради вважається недійсним і підлягає поверненню до міської ради по закінченню повноважень депутата міської ради або за його письмовим поданням, або у разі припинення помічником-консультантом своєї діяльності за власним бажанням.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь