Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту

Дата: 04.05.2020 12:12
Кількість переглядів: 470

Проєкту рішення Верхівцевської міської ради «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Верхівцевській міській раді на 2021 рік».

        Верхівцевська міська рада, повідомляє про оприлюднення проекту рішення  Верхівцевської міської ради «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Верхівцевській міській раді на 2021 рік», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб.

        Стислий зміст проекту: визначити мінімальний розмір місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території Верхівцевської міської ради на 2021 рік відповідно до підпункту 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб», Наказу Міністерства  розвитку громад та територій України від 02.12.2019 року № 287 «Прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості  спорудження житла за регіонами України на 2020 рік ”.

        Поштова адреса розробника проекту регуляторного акта:

            Верхівцевська міська рада

            вул. Центральна, 75

            м. Верхівцеве, 51660

            тел. (056) 91-1-16

        Проєкт рішення Верхівцевської міської ради «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Верхівцевській міській раді на 2021 рік» та аналіз регуляторного впливу (АРВ) цього рішення оприлюднюється на офіційному веб-сайті Верхівцевської міської ради у розділі "Регуляторна діяльність".

        Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом одного місяця з моменту оприлюднення проекту даного рішення та АРВ у письмову вигляді за адресою: Верхівцевська міська рада, вул. Центральна, 75, м. Верхівцеве, 51660.

 

 

 

АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА

проєкту рішення Верхівцевської міської ради «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Верхівцевській міській раді на 2021 рік»

 

Опис проблеми

Відповідно до Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженої постановою КМУ від 29.12.2010 року № 1253, орендарі під час нарахування доходу від надання в оренду (суборенду), житлового найму (піднайму) нерухомого майна, крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, земельної ділянки, на якій розміщується нерухоме майно, присадибної ділянки, визначають мінімальну суму орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди такого майна. Мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно визначається, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна, відповідно до цієї Методики. У свою чергу, мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна встановлюється відповідною сільською, селищною або міською радою.

Відповідно до пункту 6 Постанови КМУ “Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб”, якщо орган місцевого самоврядування не визначив мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна чи не оприлюднив її у спосіб, найбільш доступний для жителів територіальної громади, до початку звітного податкового року, об'єкт обкладення податком з доходів фізичних осіб визначається орендарем (крім орендарів-фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності) виходячи з передбаченого в договорі оренди розміру орендної плати.

Водночас протягом останніх років зросла опосередкована вартість спорудження житла, показник якої є базою для розрахунку мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна, що належить фізичним особам. Так, опосередкована вартість спорудження житла в Дніпропетровській області визначена відповідно до Наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 02.12.2019 року № 287 “Прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості  спорудження житла за регіонами України на 2020 рік” складає 13220 гривень.

У зв’язку з тим, що збільшена опосередкована вартість одного квадратного метра  житла, виникла потреба у прийнятті нового нормативного акту щодо встановлення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна по Верхівцевській міській раді.

        

Цілі регулювання

Метою прийняття рішення міської ради є встановлення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна у місті з урахуванням у тому числі місцезнаходження об’єкта оренди та приведення діючого нормативно-правового акта міської ради у відповідність до ситуації, що склалася на ринку нерухомості на теперішній час.

 

Завдання

Створення законодавчо врегульованого правового простору

Збільшення надходжень до бюджету податку з доходів фізичних осіб;

 

Способи досягнення цілей (альтернативи розв’язання наявних проблем):

Альтернатива 1: залишити наявний стан справ без змін.

Переваги:

не зміняться витрати підприємців, пов’язані зі сплатою податкових платежів від надання в оренду нерухомого майна;

Недоліки:

втрати бюджету від недоотримання податку з доходів фізичних осіб;

неврахування реальної ситуації, що склалася на ринку нерухомості, та зростання вартості об’єктів оренди та реальної орендної плати за майно.

 

Альтернатива 2: прийняти пропонований проект рішення міської ради.

Переваги:

приведення діяльності з надання в оренду майна до реалій ринку нерухомості та чинних нормативних документів;

наповнення доходної частини бюджету.

Недоліки:

збільшаться витрати підприємців, пов’язані зі сплатою податкових платежів від надання в оренду нерухомого майна.

 

Механізм регулювання

Вирішення проблеми розв’язується шляхом прийняття пропонованого проекту рішення міської ради, який враховує діючу величину опосередкованої вартості одного кв.м житла в області, що передається в оренду.

 

Строк дії регуляторного акта

Термін дії пропонується встановити на один рік до видачі нового Наказу Міністерства розвитку громад та територій України «Про прогнозні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України».

 

 

Очікувані результати

Базові групи інтересів

Вигоди

Витрати

Місцева влада

- збільшення надходжень в  бюджет від оформлення права оренди;

- врахування реалій сьогодення на ринку нерухомості та чинних нормативних документів

 

Суб`єкти підприємницької діяльності

- нормативно-правове врегулювання даного питання

витрати пов’язані зі сплатою податку з доходів фізичних осіб

Населення

- задоволення потреб мешканців за рахунок збільшення надходжень до  бюджету

 

Показники результативності акта

  Ефективність регуляторного акта - рішення Верхівцевської міської ради «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Верхівцевській міській раді на 2021 рік», полягає в збільшенні надходжень до бюджету, покращення умов проживання мешканців.                                    

Показники:

Надходження до бюджету;

Кількість фізичних осіб, які надають в оренду нерухоме майно

 

Відстеження результативності

   Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюватиметься на підставі даних податкової служби за І півріччя 2021 року, базове відстеження результативності буде здійснено в липні 2021 року.

   Повторне відстеження буде проводитися через рік після прийняття регуляторного акта. За результатами буде можливо порівняти показники базового та повторного відстежень. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом внесення змін до нового регуляторного акта на наступний податковий рік.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь