Про справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності

Дата: 03.01.2017 16:05
Кількість переглядів: 630

Державна фіскальна служба України з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства в частині справляння орендної плати за земельні ділянки державної та або комунальної власності повідомляє.

Право оренди земельної ділянки відповідно до статті 93 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.   •

Форму договору орімди земельної ділянки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220 „Про затвердження Типового :оговору оренди землі". Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 843 „Про внесення змін до Типового договору оренди землі" внесено зміни до Типового договору оренди землі і, зокрема, в частині визначення розмір} орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу з;і місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення

змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форму надання інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2015 № 783 „Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності".

Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у користування визначено статтею 122 Земельного кодексу України.

Зокрема, сільські, селищні, міські ради передають у користування земельні ділянки для всіх потреб із земель комунальної власності відповідних територіальних громад.

Обласні та районні ради передають у користування земельні ділянки для всіх потреб з відповідних земель спільної власності територіальних громад.

Районні державні адміністрації передають у користування земельні ділянки для всіх потреб із земель державної власності (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб, а за межами населених пунктів для ведення водного господарства, будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району та індивідуального дачного будівництва.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають у користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення для всіх потреб, окрім земельних ділянок дна територіального моря та зони відчуження, зони безумовного (обов'язкового) -виселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Обласні державні адміністрації передають у користування земельні ділянки із земель державної власності для всіх потреб (крім повноважень, визначених для районних державних даміністрацій та органів державної влади з питань земельних ресурсів) у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена.

Київська міська державна адміністрація передає у користування для всіх потреб земельні ділянки із земель державної власності (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення).

Крім того, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть примати рішення про вилучення земельних ділянок, їх викуп або примусове відчуження і надавати їх у користування для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.

Відповідні роз’яснення надано у листі Державної фіскальної служби України від 29.12.2016  № 41402/7/99-99-12-03-05-17 «Про справляння орендної плати за земельні ділянки державної  та  комунальної власності».

        

                                                                                                                 Відділ організації роботи

                                                                                                                 Дніпродзержинської ОДПІ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь