Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності застерігає
Туман - природне явище, що трапляється доволі часто . Це – один з головних ворогів «людини за кермом», адже він неабияк знижує видимість, та часто є причиною виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Якщо дальність видимості складає 500 - 1000 м., - туман вважається слабким, 50 - 500 м. - помірним і менше 50 м. - сильним.
Сильний туман найбільш небезпечний при проїзді перехресть і особливо залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожніх знаків, погано помічає світлову сигналізацію та розмітку дороги. У тумані відбувається ушестеро разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же час без нього.
Окрім зниження видимості, туман здатний піднести автомобілістам ще декілька проблем:
По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об’єкту. Іноді буває неможливо зрозуміти: їде чи стоїть зустрічна машина, де узбіччя, або просто видно сіру пляму до певного моменту.
По-друге, у тумані спотворюються кольори. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений - жовтіє. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, ніж потрапити в ДТП.
Коли немає нагальної потреби, - краще не виїжджати автотранспортом, а прогулятися пішки.
Аби уникнути аварій під час руху в тумані, варто дотримуватись таких порад:
- прогріваючи авто, увімкніть склоочисники, часто щільність туману додає брудне лобове скло;
- під час руху в колоні збільшіть дистанцію між автомобілями не менше ніж на 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;
- не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;
- вибирайте швидкісний режим, який забезпечить своєчасне гальмування перед перешкодою, що з’явилася зненацька. «Золоте» правило їзди в тумані: швидкість руху не повинна перевищувати половини відстані видимості (при видимості 10 метрів – швидкість має бути не більше 5 км/год.);
- фари під час руху в тумані повинні бути обов’язково увімкненими. Варто ввімкнути задні ліхтарі і спеціальні протитуманні фари;
- уважно слідкуйте за сигналами автомобілів, що рухаються попереду;
- не намагайтеся обганяти транспортний засіб у тумані. При русі в тумані слід бути особливо обережними.
- враховуйте емоційну напругу. Водіння в тумані сильно виснажує, тому втомлюються водії значно швидше, доцільно зупинитись і відпочити.
- при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, щоб позначити габарити вашого автомобіля.
Пішоходам теж слід дотримуватись заходів безпеки. При русі узбіччям в умовах недостатньої видимості обов’язково треба позначити себе світло-відбивними елементами одягу, або ліхтариком.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: Ваша увага і обережність є гарантією безпеки руху.
Майстер виробничого навчання
Кам’янських територіальних курсів
ЦЗ та БЖД (ІІ)категорії Клейно І.А.