Верхньодніпровський міськрайонний відділ Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області роз`яснює

Дата: 04.03.2021 08:18
Кількість переглядів: 2089

Якщо людина обвинувачена у вчиненні злочину середньої тяжкості або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п'ять років позбавлення волі, працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у спеціальному документі. Цей документ називається досудова доповідь.

Для чого потрібна досудова доповідь?

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й повну інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатись про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Цей документ не може використовуватися як доказ винуватості (або  невинуватості) у вчиненні злочину, але якщо в суді буде доведено вину обвинуваченого, досудова доповідь допоможе суду прийняти  справедливе рішення щодо міри покарання.

Як  відбувається підготовка досудової  доповіді?

Досудова доповідь  складається  працівником  пробації лише на вимогу суду, що оформлюється, у вигляді  ухвали.

Обвинуваченому   повідомлять про  дату,  час та місце,  куди  він  має  прийти  для першої бесіди з працівником пробації  під час  підготовчого судового   засідання   або ж він отримає   виклик   з'явитися   до органу  пробації.

Працівник  пробації  викликає  обвинуваченого  до органу пробації з метою ознайомлення з порядком підготовки досудової доповіді, проведення  бесід, отримання інформації,  необхідної  для складення  доповіді  та для ознайомлення з її змістом.

Працівники пробації є незалежною,   неупередженою особою,  яка  надасть до суду необхідну інформацію про   обвинуваченого.    Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації щодо перспективи позитивних змін та допомоги у цьому органом пробації.

Під час зустрічей працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку, роботу (навчання), стосунки з близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій та обставин. Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідними, друзями, колегами та  іншими особами, які знайомі з  ним, а також отримувати інформацію з інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання, тощо.

Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може  ознайомитися лише обмежене коло  осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та потерпілий.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Які права має обвинувачений та як їх ефективно реалізувати?

 

права

Поради

Отримувати роз’яснення щодо порядку підготовки та використання досудової доповіді

Якщо особі не зрозуміло, для чого складається досудова доповідь, вона має якомога раніше звернутись до працівника пробації за додатковими роз’ясненнями, перш ніж приймати рішення про відмову від участі у її складанні.

Відмовлятись від участі у підготовці досудової доповіді

Відмова від участі у складанні досудової доповіді є правом особи на будь-якому етапі її складання, але відмова не скасовує складання цього документу. Якщо обвинувачений не бажає надавати працівнику пробації інформацію про себе, то вона буде отримана з інших джерел.

Відмовою від участі у складанні досудової доповіді буде також вважатись не прибуття за викликами до органу пробації без поважної причини.

Заявляти відвід працівнику пробації, який буде складати досудову доповідь.

Відвід може бути заявлений якщо є сумніви у неупередженості працівника пробації або за наявності інших підстав передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України. За додатковими роз’ясненнями можна звертатись до працівника пробації.

Брати участь у підготовці досудової доповіді, надавати працівнику пробації інформацію, яка необхідна для підготовки такої доповіді

Обвинуваченомунеобхідно надавати лише ту інформацію. Яку запитує працівник пробації; йому варто піклуватись про те щоб інформація була достовірною і потім не довелось витрачати час на додаткові зустрічі з працівником пробації для з’ясування розбіжностей.

Якщо на думку обвинуваченого є важлива інформація про яку не запитав працівник пробації її варто повідомити за власною ініціативою та попросити працівника пробації зазначити її у досудовій доповіді.

Ознайомлюватися з текстом досудової доповіді

До направлення досудової доповіді до суду працівник пробації викличе обвинуваченого для ознайомлення з її змістом. Важливо пам’ятати, що час на це обмежений і неприбуття до органу пробації не є підставою для неподання досудової доповіді до суду в установлений строк.

Подавати свої зауваження та уточнення

Обвинувачений щодо якого складається досудова доповідь може обговорити з працівником пробації зауваження та уточнення до змісту досудової доповіді, якщо вони виникли. Якщо працівник пробації не погоджується з точкою зору обвинуваченого, то обвинувачений може викласти зауваження письмово і вони будуть подані до суду разом із досудовою доповіддю.

Лілія ДОЦЕНКО
начальник Верхньодніпровського міськрайонного відділу 
філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь