До уваги отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям!
З 01 січня 2022 року в Україні діє нова бюджетна програма сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей ("Рука допомоги"). Фінансова допомога надаватиметься безробітним членам малозабезпечених сімей на започаткування власного бізнесу. Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».
Згідно із зазначеною Постановою державна допомога на започаткування власного бізнесу є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на 01.01. 2022 року – 97 500 грн.). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.
Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.
Участь у новій бюджетній програмі можуть взяти непрацюючі малозабезпечені, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і зареєстровані як безробітні.
Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання.
Крім того, до центру зайнятості необхідно подати:
- довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості;
- бізнес-план майбутньої справи. Отримати допомогу у розробленні бізнес-плану можна у фахівців служби зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування та ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.
Після розгляду бізнес-плану та позитивного рішення комісії, до складу якої входять представники служби зайнятості, виконавчих органів місцевих рад, державної податкової служби та управління соціального захисту населення, учасник програми має протягом 30 днів зареєструвати ФОП або юридичну особу та укласти угоду про надання фінансової допомоги з регіональним центром зайнятості та центром зайнятості за місцем проживання.
Для отримання фінансової допомоги потрібно надати до центру зайнятості рахунок та договір, укладений між учасником програми, і постачальником обладнання та матеріалів, необхідних для заснування власної справи. Оплата витрат проводиться регіональним центром зайнятості на підставі цих документів. Наразі Урядом готується пакет нормативних актів щодо порядку фінансування, вплати та повернення державних коштів, виділених для сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей.
Ця нова бюджетна програма – це не тільки нові можливості для територіальних громад, для зайнятості населення, створення нових робочих місць, поповнення місцевого бюджету податками та залучення додаткових інвестицій у громаду, а також нові можливості для малозабезпечених громадян, які за її допомогою зможуть вирішити свої життєві проблеми, стати економічно незалежними та продовжувати розвивати започаткований бізнес.
Для отримання більш детальної інформації з виплати фінансової допомоги малозабезпеченим сім'ям зверніться до фахівців районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (пл.О.Поля, 2 м.Верхньодніпровськ) або за тел.066 760 69 39.
Для отримання консультацій можна також звернутися до Управління соціального захисту населення Кам'янської РДА (пл.О.Поля, 5) та виконавчого комітету Верхівцевської міської ради.