Як вберегтися від інтернет-шахраїв
Під час війни натрапити на шахраїв стало ще простіше. Найчастіше «зустрітися» з ними можна в Інтернеті, у соцмережах та месенджерах. Злодії часто звертаються до найболючіших потреб. У своїх схемах вони можуть використовувати попит людей на оренду житла, товари першої необхідності, пасажирські перевезення й послуги держорганів. А ще псевдоблагодійність.
Зокрема, шахраї можуть пропонувати перерахувати кошти на послуги нотаріуса, викуп полонених, евакуацію до безпечніших регіонів, оренду фейкового житла. Або продавати неіснуючі товари, особливо ті, яких потребують військові. У соцмережах – створювати фейкові сторінки волонтерів та організацій.
Шахраї можуть пропонувати отримати грошову допомогу нібито від держави чи міжнародних організацій. Тому слід користуватися тільки офіційними ресурсами. Не переходити за підозрілими посиланнями, зокрема тими, які надсилають в SMS.
Аби не стати жертвою кібер-шахраїв, слід остерігатися й фейкових сайтів та каналів у месенджерах. Вони маскуються під ресурси держустанов та благодійних фондів. Оригінальний сайт завершується на .ua, .com чи .gov. Фейковий – .org чи .site, містить слова, які важко розібрати.
Мешканцям, які стали жертвами шахраїв, слід повідомити про це за номером 102. Або на електронну пошту Сервісної служби кіберполіції: callcenter@cyberpolice.gov.ua.
Джерело за посиланням: https://adm.dp.gov.ua/news/yak-vberegtisya-vid-internet-shahrayiv-korisno