Кам`янський районний відділ №1 Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області інформує

Дата: 08.11.2022 14:43
Кількість переглядів: 183

300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

 

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України постановою від 4 листопада 2020 року № 973-ІХ «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди» постановила у грудні 2022 року урочисто відзначити на державному рівні 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

Григорій Савич Сковорода (22 листопада (3 грудня) 1722 — 29 жовтня (9 листопада) 1794) — видатний український просвітитель, філософ-містик, богослов, педагог і поет. Народився в с. Чорнухи на Полтавщині в сім’ї козака. Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Перервавши навчання, співав у придворній капелі в Санкт-Петербурзі. Побував у кількох європейських країнах. В 1753 викладав поетику та етику в Переяславському колегіумі, 1759 −1764 — в Харківському колегіумі. Через переслідування за демократизм і наукову самостійність у викладанні залишив педагогічну діяльність і з 1769 до кінця життя залишався мандрівним учителем. Саме на цей час припадає створення ним найголовніших філософських праць і поезій. Серед літературних творів найпопулярнішими булаз бірка «Сад божественних пісень» та «Байки харківські». Його ще за життя порівнювали із Сократом та Діогеном, але Григорій Сковорода був саме українським предтечею, попередником ІванаКотляревського і Тараса Шевченка, початком українського відродження XIX століття.

У педагогічних поглядах Сковороди віддзеркалилися основні напрями прогресивної педагогіки: гуманізм, демократизм, висока моральність, любов до батьківщини й народу. Головним педагогічним принципом Григорій Савич вважав виховання природних здібностей людини, проголошував ідею природного виховання. Великого значення надавав вихованню любові до праці, самодіяльності учнів, керівній ролі батьків і вчителів. Одстоював загально доступне, безплатне навчання для всіх верств населення.

Духовна спадщина Сковороди, що увібрала передові ідеї ХVIII сторіччя, зайняла почесне місце не тільки в історії української, але й в історії світової культури.

Майже три століттяминає з дня народження нашого українського Любомудра. Жодне з них не було спокійним для людства. Але мандри щирого добро сердного «старчика», які розпочалися у другій половині XVIII сторіччя, не завершилися і досі. Вічний мандрівник і безсрібник, Григорій Сковорода не лише залишив у спадок нащадкам свої твори та роздуми, але й дав рідкісний приклад життя людини, яка дозволила собі жити за покликом душі і навчала того ж інших.

 

Начальник

Кам’янського районного відділу № 1

філії ДУ «Центр пробації» у

Дніпропетровській області                                                            Лілія ДОЦЕНКО

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь