Як розпізнати переохолодження і надати першу допомогу постраждалому

Дата: 19.12.2022 10:37
Кількість переглядів: 70

На морозі та у сиру вітряну погоду зростає ризик отримати холодову травму. Це дуже небезпечний стан, коли організм втрачає тепло скоріше, аніж встигає продукувати. При цьому страждають серцево-судинна, дихальна та нервова системи. Як розпізнати переохолодження і надати першу допомогу, розповіли в Обласному центрі здоров’я. 

Стадій переохолодження – три. Спочатку з’являються озноб, слабкість, втома, сонливість, тремтіння м’язів і «гусяча шкірка». При другій стадії холодове тремтіння досягає максимуму, сонливість переходить у розлад свідомості.

Найнебезпечніша – третя стадія. Людина вже не відчуває холод. Це може свідчити про гіпотермію, яка призводить до зупинки дихання і серця. Постраждалий втрачає свідомість. Якщо не надати допомогу якнайскоріше, людина може померти.

Медики радять терміново перенести потерпілого у тепле приміщення і викликати «швидку». Далі – зняти з постраждалого холодний та вологий одяг. Дати теплий чай, калорійну їжу. Накрити ковдрою і бути поряд до приїзду фахівців. Якщо постраждалий знепритомнів – розпочати серцево-легеневу реанімацію.

Холодову травму можуть спричинити підвищена вологість, сильний вітер, надмірна втома, носіння тісного і легкого одягу. Найбільш вразливі до холоду діти і люди старшого віку.

Щоб уникнути переохолодження беріть з собою на прогулянку термос з гарячим чаєм, більше рухайтеся і правильно підбирайте одяг. Він має бути вільним і утепленим, з натуральних тканин. Закривайте пальці рук, вуха і ніс.  

Посилання на джерело: https://adm.dp.gov.ua/news/yak-rozpiznati-pereoholodzhennya-i-nadati-pershu-dopomogu-postrazhdalomu-korisno

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь