Для чого створили Гвардію наступу та які завдання вона виконує

Дата: 07.07.2023 09:28
Кількість переглядів: 29

Контрнаступ Сил оборони України, який триває просто зараз, був довгоочікуваним для українського суспільства і західної спільноти. Про нього почали говорити ще наприкінці 2022 року, а таким собі списом цього удару мала стати Гвардія наступу.
Це абсолютно нове формування було анонсоване на початку 2023 року, а зараз його бійці вже беруть активну участь у звільненні українських територій.

Першочергово планували створити 8 бригад Гвардії наступу. Та потім до цього списку додалась ще й бригада "Хартія". Тож нині таких бригад загалом є 9:

  • "Лють" – об'єднана штурмова бригада Нацполіції. Єдина з Гвардії наступу бригада, створена в структурі поліції.
  • "Сталевий кордон" – 15 мобільний прикордонний загін, який у межах проєкту "Гвардія наступу" став єдиною в проєкті бригадою зі складу ДПСУ.
  • "Азов" – бригада Нацгвардії, створена на базі однойменного окремого загону спеціального призначення. Підрозділ відомий передовсім боями в Маріуполі у 2014 та 2022 роках.
  • "Буревій" – створена на базі 1 Президентської бригади оперативного призначення. До повномасштабного вторгнення брала участь у боях за Іловайськ і Красний Лиман, а після – на Київщині та в Сєвєродонецьку.
  • "Кара-Даг" – створена на базі 15 бригади оперативного призначення. Названа на честь однойменного гірського масиву в Криму. З 2022 року бійці бригади брали участь у боях на Запоріжжі.
  • "Спартан" – з'єднання створене на базі 3 бригади оперативного призначення. Бійці бригади обороняли Харків, звільняли Харківську область і брали участь у боях за Бахмут.
  • "Рубіж" – створена на базі 4 бригади оперативного реагування. Бригада брала участь у боях на Світлодарській дузі, обороні Гостомельського аеропорту та численних боях на Донбасі у 2022 – 2023 роках.
  • "Червона Калина" – 14 бригада оперативного призначення Нацгвардії. Раніше ще під ім'ям "Ягуар" підрозділ звільняв Харківську ОДА від сепаратистів у 2014 році. Бійці підрозділу брали участь у боях за Слов'янськ, Дебальцеве та Сєвєродонецьк.
  • "Хартія" – бригада ще на початку 2023 року була однойменним добровольчим формуванням. Поки що це остання бригада, створена в межах Гвардії наступу.

Від самого початку Гвардія наступу була проєктом, що опирався на добровольців. Це були як військові, які вже мали багатий бойовий досвід, так і люди, які з цивільного життя вперше прийшли до центрів комплектування.

Першочерговою метою створення Гвардії наступу була участь у наступальних діях, які тривають вже сьогодні. Деякі підрозділи вже активно до них залучені, інші – очікують відповідного наказу головнокомандувача.

Та це лише одна з перших сторінок в історії Гвардії наступу. А далі… Далі буде ще більше. Нині набір до згаданих підрозділів триває досі. Передовсім – для формування резерву.

Ми ж віримо, що бригади Гвардії наступу зовсім скоро ефективно зарекомендують себе на полі бою, як ми віримо в Сили оборони України.
Посилання на джерело: https://24tv.ua/gvardiya-nastupu-shho-tse-take-yak-trivaye-vidbir-biytsiv-chim_n2341835


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь