Інформують податківці

Дата: 25.07.2023 14:23
Кількість переглядів: 46

Шановні платники! Комунікаційна податкова платформа працює!

Податкова служба продовжує політику відкритості та прозорості у своїй діяльності та використовує результативні формати співпраці з платниками.

Задля якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю у Дніпропетровській області працює Комунікаційна податкова платформа. Ця платформа активізує співпрацю державного органу з платниками.

Комунікатори – фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС), які координують роботу Комунікаційної податкової платформи регіону, забезпечують ефективний зворотній зв’язок між платниками і податковою службою області.

Нагадуємо, що на базі ГУ ДПС створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою dp.ikc@tax.gov.ua.

На цю скриньку представники бізнесу та громадськості можуть звернутись до ГУ ДПС з нагальними питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, а також з пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою.

У зверненнях платники в обов’язковому порядку зазначають інформацію (номер телефону для контакту, e-mail тощо) для зворотнього зв’язку – надання відповідей або інформації про проведення запланованого заходу.

За результатами розгляду таких звернень, за потребою заявників, ГУ ДПС плануються комунікації з платниками у різних форматах (зустрічі, засідання «круглих столів», семінари тощо), у тому числі і в режимі онлайн.

Податкова служба зацікавлена в інформаційних контактах з бізнес-спільнотою та громадськістю. Саме тому такий інструмент взаємодії, як Комунікаційна податкова платформа, надає змогу платникам податків оперативно вирішувати актуальні питання у діалозі з податківцями.

                       

Для сплати податків у вигляді МПЗ введені окремі коди класифікації доходів бюджету

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податків, у яких у наявності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання.

Для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання введені окремі коди класифікації доходів бюджету (наказ Міністерства фінансів України від 27.03.2023 № 154) та Державною казначейською службою України відкриті відповідні рахунки для зарахування таких коштів до бюджету.

Інформація про реквізити рахунків для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання розміщена на субсайтах вебпорталу ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Обмеження у разі здійснення операцій з торгівлі деякими підакцизними товарами

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння встановлені ст. 15 прим. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами.

Зокрема, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння:

- особами, які не досягли 18 років;

- особам, які не досягли 18 років.

Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння:

- у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я (крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв);

- у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

- у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

- з торгових автоматів;

- на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

- поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

- з рук, лотків;

- у одиничних пачках, що містять менше 20 сигарет;

- у невизначених для цього місцях торгівлі.

Забороняється продаж будь-яких товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби, електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів, використання електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Якщо у продавця пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння виникли сумніви щодо досягнення 18-річного віку покупцем, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові, тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, та пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, продавець зобов’язаний звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік.

У разі відмови покупця надати такий документ забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння такій особі.

Відповідно до п. 3 Порядку заборони торгівлі зброєю, сильнодіючими хімічними і отруйними речовинами, а також алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, в умовах правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1457 заборона торгівлі, зокрема, алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, в межах території, на якій вводиться воєнний стан, запроваджується шляхом видання наказу військовим командуванням разом з військовою адміністрацією (у разі її утворення) з метою забезпечення громадської безпеки і порядку.

Трудові відносини мають бути офіційно оформленими

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області наголошує, що встановлення факту трудових відносин є важливим елементом конституційного права на працю. Наймані працівники зобов’язані вимагати від роботодавця офіційного оформлення, сплати внесків з усієї суми отриманого доходу та періодично перевіряти розмір своєї заробітної плати і відрахувань. Адже, від цього залежить їх соціальний захист.

Кожному працюючому необхідно усвідомлювати, що негатив нелегальної зайнятості полягає у незарахуванні до страхового стажу періодів роботи, за які не сплачені страхові внески, отож нелегально працевлаштований працівник виявляється позбавленим можливості вчасно реалізувати своє право на пенсійне забезпечення.

Закликаємо і роботодавців і працівників оформити взаємовідносини відповідно до вимог трудового законодавства!

Фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини податком на нерухоме майно майже на 84 млн гривень

З початку 2023 року фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 84 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума надходжень виросла порівняно з 2022 роком на понад 68,3 млн грн, або на 438,3 відсотків.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у  власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Майже 2,9 млрд грн плати за землю спрямували юридичні особи до місцевих бюджетів Дніпропетровщини

У січні – червні 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від юридичних осіб надійшло майже 2,9 млрд грн плати за землю. У порівнянні з відповідним періодом 2022 року надходження збільшились майже на 781,3 млн грн, або на 37 відсотків. Про це повідомила керівник податкової служби Дніпропетровщини Наталя Федаш.

В. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадала, що 31.07.2023 – останній день сплати земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за червень 2023 року.

Дякуємо платникам за фінансову підтримку громад!

 

Що необхідно для здійснення електронного документообігу?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (зі змінами), визначено основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб’єктами електронного документообігу.

Для здійснення електронного документообігу необхідно:

- отримати кваліфіковану електронну довірчу послугу у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг;

- створити електронний документ у форматі (стандарті), затвердженому в установленому законодавством порядку, з використанням будь-якого програмного забезпечення, яке платник обирає на власний розсуд, у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності);

- надіслати з використанням телекомунікаційних мереж до адресата протягом операційного дня за адресами:

- zvit@sta.gov.ua до ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності»;

- http://soap.tax.gov.ua/WebSrvGate/gate.asmx до вебсервісу обміну документами та квитанціями з приймальним шлюзом (протокол SOAP).

Квитанції та документи для користувачів даного сервісу зберігаються у базах даних сервісу протягом 72 годин. Якщо користувач не здійснив їх отримання клієнтським програмним забезпеченням протягом 72 годин, вони направляються на адресу електронної пошти, зазначену платником.

Суд підтвердив правомірність податкового повідомлення-рішення у сумі штрафних санкцій 1,8 млн грн

Судом касаційної інстанції підтримано позицію контролюючого органу щодо порушення платником податків строку сплати грошових зобов’язань з рентної плати на 1 календарний день.

Зокрема, постановою Касаційного адміністративного суду у складі колегії суддів Верховного Суду від 03.07.2023 у справі № 826/6820/18 наголошено, що формування позивачем платіжного доручення № 1440 30 травня 2016 року о 16:41, тобто в межах операційного часу обслуговуючого позивача банку, із зазначенням всіх необхідних реквізитів, однак без підпису уповноважених осіб є недостатнім для висновку, шо грошових переказ було ініційовано.

Також, судом зазначено, що саме після надходження до банку підписаного платіжного доручення, що відбулося 30 травня 2016 року о 17:59, тобто після операційного часу, у банку виник обов`язок з проведення відповідного платежу. Цей обов`язок був виконаний наступного дня, що відповідає вимогам статті 8 Закону N 2346-III та пункту 2.19 Інструкції № 22.

Оскільки належне оформлення платіжного доручення (підписання його уповноваженими особами) залежало виключно від волі позивача, відсутні підстави вважати, що несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов`язання відбулася не з вини позивача, а з вини банку, а тому висновок суду першої інстанції про те, що позивач своєчасно виконав свій обов`язок є помилковим.

Суд касаційної інстанції резюмував, що ініціювання грошового переказу  розпочинається після надіслання банку належним чином оформленого платіжного документа з обов`язковим його скріпленням підписами уповноважених осіб. Відповідно, виключно після надходження належним чином оформленого платіжного документа у банка виникає обов`язок з його проведення.

Відтак, постановою Касаційного адміністративного суду у складі колегії суддів Верховного Суду від 03.07.2023 у справі № 826/6820/18 касаційну скаргу Головного управління ДПС у Полтавській області задоволено, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.04.2020 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2022 скасовано. Ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог позивача до Головного управління ДФС у Полтавській області, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.02.2018 № 0008241213 у сумі штрафних санкцій 1,8 млн грн, – відмовлено повністю.

До загального фонду Держбюджету надійшло 8,8 млрд грн акцизного податку

У червні 2023 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) у сумі 8,8 млрд гривень. Це становить 106,4 відс. показника доходів, доведеного Міністерством фінансів України (додатково надійшло 0,53 млрд грн), та на 0,2 млрд грн або на 3 відс. перевищує надходження червня минулого року.

Виконання показників доходів досягнуто за рахунок додаткових надходжень по вироблених в Україні:

тютюнових виробах – на 1,14 млрд грн, або 127,6 відс. від доведеного завдання (4,1 млрд грн);

лікеро-горілчаній продукції – на 0,33 млрд грн, або 195,2 відс. від доведеного показника доходів (0,35 млрд грн);

виноробній продукції (без додавання спирту) – на 0,06 млрд грн, або 158,6 відс. від доведеного показника доходів (0,1 млрд грн) та в 2,6 раза більше рівня минулого року (0,06 млрд гривень).

Крім того, за рахунок запровадження наприкінці минулого року оподаткування акцизним податком пального за ставкою 100 євро/1000л замість нульової ставки, а також відновлення роботи окремих виробників пального, у червні 2023 року продовжує зберігатися позитивна динаміка надходжень акцизного податку з пального до спеціального фонду Державного бюджету України. Так, надходження у червні склали 1,3 млрд грн, з яких додаткові надходження до показника доходів – 1,2 млрд гривень.

Також повідомляємо, що за рахунок впровадження норми Закону щодо перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обов’язку сплати 5-відс. акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, суттєво збільшились доходи місцевих бюджетів з цього податку. Так, за період січень – травень 2023 року середньомісячна сума задекларованого 5-відс. акцизного податку виробниками та імпортерами становить 605,8 млн грн, що у 2 рази більше середньомісячних показників січня – травня 2022 року (304,3 млн гривень).   

 

Для отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платник подає заяву

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що для отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), платник подає Заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи за формою згідно з додатком 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733.

Заява подається платником (на його вибір):

- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу;

- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником.

Для правильного заповнення Заяви потрібно зазначити усі реквізити нормативно-правового акта за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації:

- вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант) тощо;

- індивідуальну назву акта, що зазначається у лапках («….») його порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-». «/») та дату приймання, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2022 року) або цифровим способом (25.12.2022).

Звертаємо увагу, що деякі платники вказують як підставу отримання Довідки Порядок або наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи», проте Порядком № 733 визначено лише механізм надання довідки контролюючим органом платнику, положення цього порядку не містять вимог щодо необхідності підтвердження платником відсутності заборгованості, а відтак не може бути підставою для надання Довідки.

Щодо виконання вимог Загального стандарту звітності CRS

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.

Для забезпечення приєднання України до системи міжнародного обміну інформацією про фінансові рахунки відповідно до Багатосторонньої угоди CRS 20 березня 2023 року Верховною Радою прийнято Закон України № 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки», який набрав чинність 28 квітня 2023 року (далі – Закон 2970).

Законом № 2970 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та доповнено його новою статтею 393, яка регулює права та обов’язки фінансових агентів, їх клієнтів (власників рахунків) та контролюючих органів (ДПС) у зв’язку зі збором інформації про фінансові рахунки та автоматичним обміном цією інформацією з державами-партнерами за Багатосторонньою угодою CRS.

Законом № 2970 вводиться новий термін «Загальний стандарт звітності CRS», який, як і Багатостороння угода, містить пряме посилання на документ ОЕСР, включаючи коментар до Стандарту.

Відповідно до підпункту 393.1.1 статті 393 розділу І Кодексу, стаття 393 визначає основні вимоги до встановлення фінансовими агентами підзвітних рахунків та подання звітів про підзвітні рахунки для цілей Угоди FATCA та Багатосторонньої угоди CRS. Згідно з підпунктом 393.1.2 статті 393 розділу І Кодексу, для цілей Угоди FATCA та Багатосторонньої угоди CRS терміни, визначені Кодексом, мають застосовуватися та тлумачитися з урахуванням Угоди FATCA, Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS, відповідно у частині, в якій вони не суперечать Угоді FATCA та Загальному стандарту звітності CRS, залежно від того, для цілей якого міжнародного договору застосовується відповідний термін.

Детальніше – у листі Міністерства фінансів України від 30.06.2023       № 44010-09-10/17891 «Щодо виконання вимог Загального стандарту звітності CRS», який розміщено на вебпорталі ДПС України за посиланням

https://tax.gov.ua/baneryi/crs/rozyasnennya/listi/78262.html

Автоматична реєстрація ПН/РК в ЄРПН у разі врахування таблиці даних платника ПДВ

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 08.07.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України  від 02 червня 2023 року № 574, якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами) та затверджених нею порядків.

Змінами, зокрема, передбачено, що автоматична реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) здійснюється на 5-й робочий день після прийняття рішення про врахування Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця даних).

Одночасні умови для автоматичної реєстрації ПН/РК в ЄРПН:

- відсутнє рішення контролюючого органу про неврахування Таблиці даних;

- операції з кодами товарів/послуг згідно з УКТ ЗЕД/ДКПП, врахованими в Таблиці даних, не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій;

- стосовно платника відсутнє діюче рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку;

- такі ПН/РК складені та подані на реєстрацію в ЄРПН не раніше місяця, що передує місяцю, в якому враховано Таблицю даних;

- щодо таких ПН/РК комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію (в порядку, визначеному наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» із змінами);

- у день такої автоматичної реєстрації наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН обчислена відповідно до п. 2001 .3 або 2001 .9 ст. 2001 Податкового кодексу України.

Які податкові наслідки виникають у платника податку на прибуток у разі зменшення статутного капіталу?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 01 січня 2021 року зменшення статутного капіталу, яке відповідно призводить до зменшення нерозподіленого прибутку, прирівнюється з метою оподаткування до дивідендів.

Відповідно до діючих положень п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дивідендами вважається платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв'язку з розподілом чистого прибутку (його частини).

Починаючи з 01.01.2021 року, згідно з змінами, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (зі зАмінами) до ПКУ, виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника – нерезидента України у зв'язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи, і з метою оподаткування прирівнюється до дивідендів (п.п. 57.11.6 п. 57.11 ст. 57 ПКУ).

При цьому, починаючи з 01.01.2021, згідно із Законом України від 14 липня 2020 року № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», п. 57.11 ст. 57 ПКУ доповнено новим пп. 57.11.7, відповідно до якого авансові внески не справляються/не нараховуються на суми операцій, які для цілей оподаткування прирівнюються до дивідендів відповідно до абз. 4 – 7 п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Тож, у разі викупу юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходу учасника зі складу господарського товариства, зменшення статутного капіталу, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи у відносинах із засновниками – нерезидентами, починаючи з 01.01.2021 року суми такого зменшення прирівнюються з метою оподаткування до дивідендів, але авансові внески на такі суми не нараховуються.

Особливості оподаткування прибутку учасника індустріального парку

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Законом України від 21 червня 2022 року № 2330-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для діяльності індустріальних парків в Україні» (далі – Закон № 2330) внесені зміни, зокрема до розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими доповнено статтю 142 пунктом 142.4 щодо звільнення від оподаткування прибутку учасника індустріального парку, включеного до Реєстру індустріальних парків, від здійснення господарської діяльності за визначеними цим пунктом КВЕД у сферах: переробної промисловості, збирання, оброблення й видалення відходів, відновлення матеріалів.

Застосування звільнення від оподаткування допускається за умови, що учасник індустріального парку матиме статус такого учасника впродовж не менше 10 років, протягом яких:

- здійснює господарську діяльність виключно на території і в межах індустріального парку;

- не нараховує і не виплачує дивіденди (прирівняні до них платежі) на користь власників корпоративних прав.

Сума податку на прибуток, що не сплачується до бюджету та залишається у розпорядженні учасника індустріального парку спрямовується на розвиток його діяльності в межах такого індустріального парку не пізніше 31 грудня наступного календарного року. Порядок використання учасником індустріального парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального парку затверджується Кабінетом Міністрів України. 

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за податковий (звітний) рік платник податку зазначає інформацію про використання (невикористання) суми вивільнених від оподаткування коштів у повному обсязі.

Для платників податку – учасників індустріального парку податковими (звітними) періодами є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому Декларація розраховується наростаючим підсумком. 

Водночас такі платники не можуть застосовувати виключно річний податковий (звітний) період.

У разі втрати статусу учасника індустріального парку платник податку втрачає право на застосування звільнення від оподаткування та зобов’язаний за підсумками податкового (звітного) періоду, в якому втрачено статус учасника індустріального парку, визначити податкове зобов’язання з цього податку у загальному порядку.

Якщо платник податку – учасник індустріального парку здійснює в межах господарської діяльності контрольовані операції, визначені статтею 39 Кодексу, то об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств, що оподатковується за базовою (основною) ставкою, визначається окремо на рівні:

- перевищення ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки», над договірною (контрактною) вартістю (вартістю, за якою відповідна операція має відображатися відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності) реалізованих товарів (робіт, послуг);

- перевищення договірної (контрактної) вартості (вартості, за якою відповідна операція має відображатися відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності) придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом «витягнутої руки».

У разі якщо платник податку – учасник індустріального парку є контролюючою особою, окремим об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств, що оподатковується за базовою (основною) ставкою, є скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії, визначений відповідно до статті 392 Кодексу.

Чи подається уточнююча податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи з метою зменшення податкових зобов’язань у разі зміни групи на третю?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.

Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).

Підпунктом 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

- у I кварталі – 10 відсотків;

- у II кварталі – 10 відсотків;

- у III кварталі – 50 відсотків;

- у IV кварталі – 30 відсотків.

Згідно з п. 298.8 ст. 298 ПКУ порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1 – 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.

Платники єдиного податку четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано відповідну заяву у порядку згідно з п. 298.2 ст. 298 ПКУ, за умови сплати податку за поточний рік у розмірі, що розраховується виходячи з 25 відс. річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку (п.п. 298.8.7 п. 298.8 ст. 298 ПКУ).

За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

Отже, з метою зменшення податкових зобов’язань, платник єдиного податку у разі зміни групи з четвертої на третю має подати уточнюючу Декларацію, розрахувавши єдиний податок виходячи з 25 відс. річної суми податку за кожний квартал, протягом якого перебував на четвертій групі та зменшити до нуля податкові зобов’язання за квартал, починаючи з якого він вважається платником єдиного податку третьої групи.

До уваги платників податків!

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Міністерством фінансів України наказом від 30.06.02023 № 356 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.07.2023 за № 1135/40191) (далі – Наказ № 356) внесено зміни до Змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб –  платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 09.06.2023 № 305, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 26.06.2023 за № 1058/40114.

Наказ № 356 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 13.07.2023 № 61 і він набрав чинності 23.07.2023 (через 10 днів з дня опублікування).

Понад 318,6 млн грн податку на нерухоме майно – надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб

З початку 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від юридичних осіб надійшло понад 318,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Порівняно з першим півріччям 2022 року надходження збільшились на понад 64,4 млн грн, або на 25,4 відсотків.

Нагадуємо, що ДПС поновила роботу інтерактивних податкових сервісів, зокрема, Інтерактивної податкової карти України.

Інтерактивна податкова карта України дає змогу в онлайн-режимі у будь-який час без звернення до органів ДПС отримувати актуальну податкову інформацію щодо агрегованих показників в частині сплачених сум податкових платежів, нарахованих податкових зобов’язань, надміру сплачених сум та суми платежів.

Податкова карта (https://map.tax.gov.ua/main) доступна користувачам на вебпорталі ДПС та у відкритій частині Електронного кабінету.

До місцевих бюджетів Дніпропетровщини з початку року надійшло майже 21 млрд гривень

Протягом січня – червня 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло майже 21 млрд грн, що у порівнянні з І півріччям 2022 року на понад 2,8 млрд грн, або на 15,5 відсотків більше. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш.

За словами очільниці податкової служби Дніпропетровщини, 2023 рік, зокрема, показує, що наш бізнес здатен гідно протистояти будь-яким викликам, в т. ч. і у фінансовій частині, навіть в умовах воєнного стану.

З початку воєнної агресії держава забезпечила відповідні економічні умови для платників податків – було запроваджено певні податкові пільги. Це дало можливість підприємництву вистояти в нелегкий час. І сьогодні представники бізнес-спільноти демонструють належну підтримку економіки регіону – більшість працює і сумлінно сплачує податки. Про це свідчить зростання надходжень до місцевих бюджетів. При цьому, важливу роль у досягненні спільної мети – забезпечення наповнення місцевих бюджетів, – відіграє взаємодія податківців з територіальними громадами.

«Налагодження тісної співпраці з територіальними громадами у напрямку подальшої роботи щодо відновлення і збільшення довоєнних темпів росту надходжень до бюджетів – одне з першочергових завдань податкової служби сьогодні. Ми завжди готові та відкриті до діалогу», – зазначила керівник податкової служби регіону.

Можливості Е-кабінету для громадян

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян.

Так, за допомогою меню «ЕК для громадян» платник має можливість:

- доступу до реєстраційних даних;

- доступу до загальної інформації про об’єкти оподаткування;

- доступу до повідомлень про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР);

- подання декларації про майновий стан і доходи;

- направлення запиту та отримання відомостей про суми виплачених доходів;

- подання заяв для реєстрації/внесення змін у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

- подання заяви на включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:

- доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);

 - доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;

- сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.

Вкладка «Загальна інформація про платника» меню «ЕК для громадян» надає можливість доступу до:

- реєстраційних даних (адреса реєстрації та фактичного проживання);

- даних про об’єкти оподаткування;

- сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Вкладка «Запит про суми виплачених доходів» меню «ЕК для громадян» надає можливість:

 - сформувати;

- підписати;

- надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді;

- отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді.

Вкладка «Заява до Реєстру волонтерів» меню «ЕК для громадян» надає можливість:

- сформувати;

- підписати;

- надіслати Заяву про включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (F1308302) (Заява);

- переглянути та завантажити результати обробки Заяви.

Вкладка «Податкова декларація» меню «ЕК для громадян» надає можливість:

- сформувати;

- підписати;

- надіслати Податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу ДПС (F0100413);

- переглянути та завантажити результати обробки Податкової декларації про майновий стан і доходи.

Вкладка «Облікова картка фізичної особи (1ДР)» меню «ЕК для громадян» надає можливість:

- сформувати;

- підписати;

- надіслати Облікову картку фізичної особи – платника податків (для подання в електронному вигляді). Форма № 1ДР (F1314601) до контролюючого органу ДПС;

- переглянути та завантажити результати обробки документа.

Вкладка «Заява про внесення змін до ДРФО (5 ДР)» меню «ЕК для громадян» надає можливість:

- сформувати;

- підписати;

- надіслати Заяву про внесення змiн до Державного реєстру фiзичних осiб – платникiв податкiв (для заповнення в електронному виглядi). Форма № 5ДР (F1314701) та копії необхідних документів до контролюючого органу ДПС;

- переглянути та завантажити результати обробки Заяви.

Меню «Вхідні/вихідні документи» надає можливість доступу до:

- квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, надісланої користувачу (режим «Вхідні»);

- надісланих користувачем документів (режим «Вихідні документи»)

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:

- доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);

- доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;

- сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.

Меню «Листування з ДПС» надає можливість:

- надіслати довільну кореспонденцію (лист, запит, звернення тощо) в електронному вигляді до контролюючого органу.

Меню «Індивідуальна податкова консультація» надає можливість:

- сформувати;

- надіслати звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі до контролюючого органу.

Довідково: вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний вебпортал ДПС, а також за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС»

У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС». На запитання платників податків відповідала начальник  управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  Свірська Алла. 

 Питання 1: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, де можна ознайомитися з переліком всіх електронних сервісів ДПС та сервісами, які надаються через Електронний кабінет?

Відповідь: Добрий день! З повним переліком електронних сервісів можна ознайомитись на вебпорталі ДПС України у вкладці «Електронні сервіси». А з сервісами, які надаються Електронним кабінетом, детально можна ознайомитись, скориставшись Картою Електронного кабінету, що розміщена за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/map.

Питання 2: Вітю! Скажіть, чи можна через Електронний кабінет замовити картку платника податків?

Відповідь: Добрий день! Так, можна. Для цього необхідно в приватній частині Електронного кабінету, доступ до якої надається після проходження користувачем електронної ідентифікації, зайти в меню  «ЕК для громадян» та обрати розділ «Облікова картка фізичної особи – платника податків (1 ДР)». Натиснути «Створити» та виконати необхідні дії. Потім підписати документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та відправити. Після цього Ви отримаєте повідомлення:  Відповідь № 1 (Повідомлення про отримання документу) та Відповідь № 2 Фінальна (Повідомлення про результати обробки Облікової картки фізичної особи-платника податків – форма № 1 ДР). Після підтвердження Ви можете звернутися до ДПІ за отриманням картки платника податків.

Питання 3: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, де можна отримати відповіді на питання з податкової тематики?

Відповідь: Добрий день! Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – це сервіс, який впроваджений для забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією з податкової тематики. ЗІР дозволяє отримувати відповіді у будь-який час та зручний для користувача спосіб. Вхід в ЗІР здійснюється за адресою zir.tax.gov.ua  або через офіційний вебпортал ДПС.

ЗІР складається з 10 основних розділів, які надають можливість користувачам ресурсу ознайомитись із найактуальнішими запитаннями на відповідну тематику, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру ДПС, та відповідями на них. Ресурс містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших питань законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, а також інформацію стосовно роботи органів ДПС. Крім того, розділи ЗІР містять корисні посилання на офіційний інформаційний ресурс Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, Керівництво користувача ПРРО ДПС, сервіс Пульс тощо.

Питання 4: Добрий день! Скажіть, будь ласка, в яких ДПІ Дніпропетровської області можна отримати безкоштовні КЕП, і якщо так, то де саме?

Відповідь: Вітаю! Отримати безкоштовні КЕП в Дніпропетровській області можливо у наступних пунктах кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС України:

у м. Дніпро за адресами:

- просп. Слобожанський, буд. 95а (в Придніпровській ДПІ),

- просп. Богдана Хмельницького, буд. 25 (в Шевченківській ДПІ),

у м. Кривий Ріг за адресами:

- просп. Героїв – підпільників, буд. 42 (в Криворізькій північній ДПІ)

- вул. Пушкіна, буд. 4а (в Криворізькій південній ДПІ)

у м. Кам’янське за адресою:

вул. Медична, буд. 9 (в Кам’янській ДПІ),

у м. Новомосковськ за адресою:

вул. Микити Головка, буд. 30 (в Новомосковській ДПІ).

Питання 5: Добрий день! Підкажіть, який алгоритм дій платника податку для подання заяв про бажання/відмову отримувати документ через Електронний кабінет та за якими ідентифікаторами форм подаються такі заяви?

Відповідь: Добрий день!Для подання Заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або Заяви про відмову отримувати документ через Електронний кабінет необхідно здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету та скориставшись режимом «Введення звітності» обрати та заповнити форму заяви (F/J 1391602 – Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або F/J 1391702 – Заява про відмову отримувати документ через Електронний кабінет), підписати та відправити заяву до контролюючого органу.

Питання 6: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як користуватись сервісом «Реєстр платників єдиного податку», розміщеним у приватній частині Електронного кабінету?

Відповідь: На період дії воєнного стану доступ до Реєстру платників єдиного податку надається за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації в приватній частині Електронного кабінету.

Для перевірки даних, зокрема, про дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платником податків або дату виключення з реєстру платників єдиного податку достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків.

Водночас інформація про юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету відсутня.

Питання 7: Як фізичній особі направити запит для отримання довідки про доходи?

Відповідь: Для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді необхідно:

Крок 1. Увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн. Запит формується фізичними особами – платниками податків з використанням КЕП фізичної особи, отриманого у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Крок 2. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Запит про суми виплачених доходів» та натиснути кнопку «Створити».

Крок 3. Зазначити період за який необхідна інформація, та натиснути кнопку «Зберегти».

 Крок 4. Потім натиснути кнопку «Підписати» та підписати Запит за допомогою КЕП. Після чого Запит буде відправлено автоматично.

Середня тривалість обробки Запиту складає близько 30 хвилин. Вiдповiдь на Запит у електронному виглядi можна переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи».

Звертаю увагу, що Запит може бути сформований починаючи з I кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (запит формується поквартально, тому загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення.

Завершилася робота з місіями Офісу технічної допомоги Казначейства США та Міжнародного валютного фонду

ДПС спрямовує свої зусилля на розвиток податкової системи відповідно до вимог інтеграції України в ЄС. На цьому шляху здійснюється активна співпраця з міжнародними партнерами ДПС, зокрема, щодо напрацювання першочергових напрямів трансформаційних змін податкової служби в обслуговуванні платників податків та організації податкового контролю через систему управління ризиками. 

Так, у період з 10 по 21 липня 2023 року відбулись серії зустрічей команд та керівництва ДПС з радниками Офісу технічної допомоги Казначейства США за напрямами: адміністрування податкового боргу, роботи Контакт-центру ДПС, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування, аудиту, системи управління ризиками, протидії корупції. Спільно з радниками податківці провели аналіз прогалин, обговорили напрями посилення робочих процесів та повноважень, необхідні зміни до законодавства, зокрема в контексті майбутньої Національної стратегії доходів, створення якої є однією з вимог Меморандуму з Міжнародним валютним фондом. За результатами цих серій зустрічей напрацьовані пропозиції до законодавчих ініціатив, підготовлено проєкти планів підвищення рівня добровільної сплати податків, плани реалізації низки пілотних проєктів та узгодження напрямів підтримки.

Відбулася зустріч в. о. Голови ДПС, заступників Голови ДПС із заступницею директора ОТД Казначейства США Парвіною Шамсієвою-Коєн. Пані Парвіна звертаючись до делегації українською мовою, запевнила у відданості команди ОТД та підтримці ДПС і надалі, висловила зацікавленість до подальшої співпраці в рамках підготовки та реалізації Національної стратегії доходів.

«Ми надзвичайно вражені результатами вашої роботи та досягненнями за останній рік, пишаємося можливістю працювати з вами та надихаємося відданістю співпраці та мотивацією ваших колег, їх бажанням розвиватися та дивитися у майбутнє»,– відмітила пані Парвіна, звертаючись до керівництва ДПС.

Паралельно протягом другого тижня працювали команди з Міністерства фінансів України, ДПС та Міжнародного валютного фонду над розробкою дорожньої карти з підготовки Національної стратегії доходів та її змісту. Відбулася чотиристороння зустріч між представниками ОТД Казначейства США, Міжнародного валютного фонду, заступницею Міністра фінансів України та очільницею і заступниками Голови ДПС задля обговорення поточної роботи над стратегією та ефективної координації зусиль і ресурсів.

Крім того, за результатами попередніх домовленостей з Міністерством фінансів Австрії відбулися два робочих візити до податкового відомства, де австрійські колеги поділились досвідом реалізації функцій аудиту, роботи системи е-аудиту, обслуговування платників податків та роботи з боржниками.

Підстави та період звільнення від оподаткування єдиним податком 4 групи земельних ділянок (частина І)

Переглянути відеоматеріал 

Cубсайт  https://cutt.ly/PwpSJNn9

YouTube  https://youtu.be/jlWKkVNHvZM

Чи може суб’єкт господарювання отримати ліцензію на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним на пересувний транспортний засіб?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що порядок видачі, переоформлення та анулювання ліцензій, зокрема, на оптову та роздрібну торгівлю пальним врегульовано нормами Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 481).

Відповідно до ст. 1 Закону № 481:

- оптова торгівля пальним – діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;

- роздрібна торгівля пальним – діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів;

- місце оптової торгівлі пальним – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;

- місце роздрібної торгівлі пальним – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Згідно частини першої ст. 15 Закону № 481 - оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Згідно частини двадцятої ст. 15 Закону № 481 - роздрібна торгівля, зокрема, пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Згідно частини дев’ятої ст. 15 Закону № 481 - суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним на кожне місце оптової торгівлі пальним, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.

Згідно частини тридцятої ст. 15 Закону № 481 – суб’єкти господарювання  (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Згідно частини тридцять першої ст. 15 Закону № 481 – для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Згідно частини тридцять першої ст. 15 Закону № 481 – копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Згідно частини тридцять четвертої ст. 15 Закону № 481 – суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.

Отже, отримання ліцензії на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним на пересувний транспортний засіб Законом № 481 не передбачено.

Одна з умов офіційного оформлення трудових відносин – подання повідомлення про прийняття працівника на роботу

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного  управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) повідомляє.

Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.  

У разі подання повідомлення засобами електронного зв’язку із використанням електронного цифрового підпису працівник може бути допущений до роботи одразу після відправлення такого повідомлення.

За порушення порядку проведення готівкових розрахунків – адміністративна відповідальність!

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного  управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (із змінами) порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія, передбачена частиною першою вищевказаної статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова) визначені вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

Ще один крок до ефективності та прозорості: ДПС впроваджено IT-систему для адміністративного та судового оскарження

ДПС за підтримки EU4PFM впроваджено інноваційну IT-систему для адміністративного та судового оскарження. Цe IT-рішення допоможе забезпечити більш ефективну та прозору взаємодію між платниками та Державною податковою службою.  

Податківці отримають ефективний сучасний інструмент для підтримки процесів оскарження.

Впровадження цієї системи надасть нові можливості для громадян та бізнесу,  забезпечуючи простий та зручний доступ до процедур оскарження.

Основні переваги IT-системи адміністративного та судового оскарження:

- ефективність: інтегрована система дозволить зменшити час розгляду скарг платників податків, сприяючи справедливому вирішенню податкових спорів та забезпечуючи рівність всіх. Автоматизація бізнес-процесів та зменшення паперового документообігу дозволить скоротити бюджетні витрати та оперативно приймати ефективні управлінські рішення;

- прозорість: уніфікованість процедур разом із цифровими рішеннями дозволяє створити автоматизований контроль за реакцією в системі, що забезпечує запис кожного кроку процесу скарги та його легке відстеження. Це сприяє більшій відповідальності та прозорості;

- конфіденційність: система гарантує високий рівень захисту персональних даних та конфіденційності інформації про користувачів;

- інтеграція: IT-система легко інтегрується з існуючими інформаційними базами Державної податкової служби, що забезпечує безперервний та узгоджений обмін даними.

Націлені на успіх, працюємо, щоб забезпечити справедливість та довіру в сфері діяльності ДПС.

Ініціатива втілюється за підтримки ЄС та EU4PFM.

Прямуємо до Перемоги разом!

 

Умови, за яких платник податків – резидент України, який належить до МГК, зобов`язаний подати Звіт у розрізі країн міжнародної групи кампаній

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що 28.04.2023 набрав чинності Закон України від 20 березня 2023 року № 2970-IX «Про внесення змін до ПКУ та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» (далі – Закон № 2970).

Законом № 2970 внесено зміни до Податкового кодексу України в частині подання звітності у розрізі країн міжнародної групи компаній (далі – МГК).

Так, платник податків – резидент України, який належить до МГК, зобов`язаний подати Звіт у розрізі країн міжнародної групи кампаній, якщо:

- платник податків є материнською компанією (далі – МК) МГК – 1 категорія;

- МК МГК уповноважує платника податків – резидента України на подання Звіту у розрізі країн міжнародної групи кампаній до контролюючого органу – 2 категорія;

- відповідно до вимог законодавства юрисдикції податкового резидентства МК МГК подання Звіту у розрізі країн МГК від такої МГК не вимагається – 3 категорія;

- між Україною та відповідною іноземною юрисдикцією податкового резидентства МК МГК є чинний міжнародний договір, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, але не набрала чинності відповідна угода QCAA (угода, укладена між компетентними органами України та іноземної юрисдикції, які є сторонами чинного міжнародного договору, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, яка передбачає автоматичний обмін звітами у розрізі країн МГК між Україною і такою іноземною юрисдикцією, у тому числі Багатостороння угода CbC) станом на дату закінчення фінансового року, за який має бути поданий Звіт у розрізі країн МГК – 4 категорія;

- між Україною та відповідною іноземною юрисдикцією податкового резидентства МК МГК є чинний міжнародний договір, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, але наявні факти системного невиконання відповідної угоди QCAA – 5 категорія.

При цьому, для:

- 1 та 2 категорії: сукупний консолідований дохід МГК, за фінансовий рік, що передує звітному року, дорівнює або перевищує еквівалент 750 млн євро;

- 3 – 5 категорій: сукупний консолідований дохід МГК, за фінансовий рік, що передує звітному року, дорівнює або перевищує еквівалент 750 млн євро, але якщо законодавство іноземної юрисдикції податкового резидентства МК МГК або уповноваженого учасника визначає інший розмір сукупного консолідованого доходу МГК деномінований не в євро, який застосовується для цілей подання Звіту у розрізі країн МГК, граничним розміром для обставин подання Звіту CbC, вважається такий інший розмір.

Перший звітний період для:

- 1 категорії – фінансовий рік, який закінчується у періоді з 01 січня до 31 грудня 2022 року, якщо платник податків є МК МГК;

- 2 – 5 категорії – фінансовий рік, який розпочинається у періоді з 01 січня до 31 грудня року в якому Багатостороння угода CbC набрала чинності щонайменше з однією іноземною юрисдикцією – стороною Багатосторонньої угоди CbC, яка є партнером України щодо автоматичного обміну інформацією

Довідково: ДПС, як компетентний орган України, приєдналась до Багатосторонньої угоди СbC 03.11.2022.

Сплата ПДФО за найманих працівників при зміні протягом року неуповноваженим відокремленим підрозділом юрособи місцезнаходження

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 66.3 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі – адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

Порядок переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) регламентується нормами розд. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).

Згідно з розд. Х Порядку № 1588 взяття на облік платників податків в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) здійснюється протягом місяця після отримання відомостей про зміну місцезнаходження для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), або заяви за формою № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР.

Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням здійснюється автоматично у день спливу такого строку.

Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI (далі – БКУ) у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (п. 7.3 розд. VII Порядку № 1588).

Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми ст. 45 БКУ та п. 7.3 розд. VІІ Порядку № 1588, зокрема є:

- юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV;

- відокремлені підрозділи юридичної особи.

Для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.

Згідно з п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, а у випадках, передбачених ПКУ, – за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Водночас, відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику     податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.

У разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, Розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Враховуючи викладене, у разі зміни неуповноваженим відокремленим підрозділом юридичної особи протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, сплата податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати найманих працівників такого підрозділу, здійснюється з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням, до бюджету за новим місцезнаходженням.

Рентна плата: на Дніпропетровщині зберігається позитивна динаміка надходжень до місцевих бюджетів

Протягом січня – червня 2023 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 484 млн грн рентної плати.

Зокрема, позитивну динаміку з початку поточного року мають надходження рентної плати за:

- спеціальне використання води – понад 61 млн грн, що майже на 20 млн грн, або на 48,5 відс. більше, ніж у січні – червні 2022 року;

- видобування кам’яного вугілля принесло до місцевих бюджетів понад 49,7 млн грн, що на понад 7,7 млн грн, або на 18,5 відс. більше ніж за підсумками перших шести місяців 2022 року;

- видобування нафти – понад 1,3 млн грн, що перевищило минулорічні надходження на 59,4 тис. грн, або на 4,7 відсотків;

- використання рибних ресурсів – 587 тис, грн, надходження виросли на 42,2 тис. грн, або на 7,7 відс. у порівнянні с першим півріччям 2022 року;

- використання лісових ресурсів – 302,7 тис. грн, що на 7 тис. грн, або на 2,4 відс. більше минулорічного показника.

Майже 14,6 млрд грн направили до державного бюджету платники Дніпропетровщини

У січні – червні 2023 року платники Дніпропетровщини спрямували до державного бюджету майже 14,6 млрд гривень. Про це повідомила очільниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш.

Як зазначила керівник податкової служби Дніпропетровщини, податкові відрахування на користь держави – це внесок у Перемогу від нашого бізнесу. Сумлінна сплата податків сьогодні – це не тільки забезпечення обороноздатності країни, це – своєчасні виплати заробітних плат і пенсій, це надання необхідних послуг населенню, а також допомога внутрішньо переміщеним особам і всім, хто зараз потребує підтримки.

В. о. начальника податкової служби області висловила подяку всім платникам за відповідальне ставлення до сплати податків.

«Нині, майже усі галузі економіки працюють, адаптуючись до сьогоднішніх реалій. Працюють попри перебої у виробничих процесах, розриви каналів поставок і збуту, а часом і руйнування підприємств та логістики. І ці фактори свідчать про те, що економіка відновлює свої позиції. Тож, не зупиняємось, впевнено крокуємо до нашої Перемоги!» - зазначила Наталя Федаш.

Керівництво податкової служби Дніпропетровщини долучилось до відзначення урочистостей Університету митної справи та фінансів

Довгоочікувану подію відзначають сьогодні, 20.07.2023, студенти Університету митної справи та фінансів (далі – Університет) – випуск бакалаврів факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин.

На заході панувала атмосфера, що поєднувала одночасно радість та хвилювання, усмішку та сльози, впевненість та вагання, надії та сподівання випускників. Адже попереду – безліч цікавих, несподіваних та драйвових можливостей.

Багато років поспіль Університет та податкова служба Дніпропетровщини плідно співпрацюють як партнери. Випускники вищого навчального закладу складають кадровий резерв податкової служби та гордо поповнюють ряди працівників ГУ ДПС.

З вірою у Перемогу України крокуємо вперед!

«Адміністративна юстиція: розвиток практики під час війни» – форум за участю ДПС

Державна податкова служба України долучилася до ХІ Міжнародного судово-правового форуму за тематикою «Адміністративна юстиція: розвиток практики під час війни».

Під час заходу заступник директора Департаменту правового забезпечення Сергій Федоров звернув увагу учасників, що правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. Водночас, через тимчасову окупацію та ведення бойових дій, стала нагальною проблема з втратою судового провадження.

Втрата судового провадження – це повна або часткова втрата судової справи, якій присвоєно певний порядковий номер та заведено статистичну картку та у якій має місце відображення усіх процесуальних дій та актів в рамках такого провадження.

Поряд з цим, продовження розгляду судової справи є можливим відповідно до листа виконуючого обов`язки Голови Верховного Суду № 2097/0/2-22 від 19.08.2022 лише за умови, якщо її матеріали в електронній формі збереглися в повному обсязі.

У свою чергу, суди здебільшого звертають увагу, що такі обставини, як втрата в повному обсязі або незбереження матеріалів судової справи в електронній формі, а саме: відсутні частини тексту в сканкопіях документів, доданих до позову (нечитабельним є текст документів з відтіском поштового штемпелю), унеможливлюють встановлення фактів, необхідних для правильного вирішення справ по суті спору, а отже є перешкодою для продовження судового розгляду і підставою для визнання проваджень в таких справах втраченими (Рішення Луганського окружного адміністративного суду про визнання  провадження втраченим № 360/268/19, № 360/7147/21, № 360/6980/21, № 1240/2980/18).

Під час виступу представником ДПС було також наголошено, що відповідно до статей 54, 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов’язання платника податків. Виходячи з норм Податкового кодексу України день ухвалення рішення про визнання адміністративного провадження втраченим є днем узгодження грошового зобов`язання. У такому випадку, для набуття статусу неузгодженого зобов`язання, платник має повторно звернутись до суду в межах підсудності з позовною заявою про скасування рішення контролюючого органу.

Крім того, увагу учасників заходу було акцентовано на тому, що 8 липня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 року № 574 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», якою доповнено можливість адміністративного оскарження рішень: про внесення платника податку до переліку ризикових та про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість.

 

Чи підлягають маркуванню марками акцизного податку одноразові електронні сигарети?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до підпункту 14.1.56 3 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) електронна сигарета – виріб, який може бути використаний для споживання (вдихання) парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин. Електронні сигарети можуть бути одноразовими або багаторазовими.

Рідини, що використовуються в електронних сигаретах, – рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях (підпункт 14.1.56 4 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

 Відповідно до підпункту 14.1.109 - маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

 Абзацом 4 пункту 215.1 ст. 215 ПКУ до підакцизних товарів віднесено, зокрема, рідини, що використовуються в електронних сигаретах.

Згідно п. 226.1 ст. 226 ПКУ у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів (п. 226.2 ст. 226 ПКУ).

Пунктом 23 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 із змінами та доповненнями (далі – Положення) для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, передбачено наклеювання марки на ємності (упаковки) з рідиною, що використовуються в електронних сигаретах, у такий спосіб, щоб марки обов’язково розривалися під час відкривання.

Отже, одноразові електронні сигарети (тобто вироби, в яких невід’ємною частиною є картриджі з рідиною, що використовуються в електронних сигаретах, та які не можуть бути замінені або перезаправлені вказаною рідиною) підлягають маркуванню марками акцизного податку. Таке маркування необхідно здійснювати з урахуванням вимог ст. 226 ПКУ та Положення.

Закон № 3157: оподаткування сум, на які зменшено (прощено) борг фізичної особи в результаті реструктуризації зобов’язання за споживчим кредитом

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного  управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) інформує, що 02.07.2023 набрав чинності Закон України від 10 червня 2023 року 3157-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування сум, на які зменшено (прощено) борг фізичної особи в результаті реструктуризації зобов’язання за споживчим кредитом під час воєнного стану» (далі – Закон № 3157).

Так, Законом № 3157 п.п. 165.1.59 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України доповнено абзацом другим, відповідно до якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються суми, на які зменшено (прощено) борг фізичної особи шляхом проведення реструктуризації зобов’язань, передбачених кредитним договором, якщо така реструктуризація здійснена відповідно до порядку і на умовах, встановлених пунктом 7 прим.1 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування».

Закон № 3157 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 01.07.2023 № 14.

Які відомості відображаються в Реєстрі керівників платників податків – боржників?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що 13.07.2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 05.06.2023 № 290, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.06.2023 за № 1024/40080 (опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 13.07.2023 № 61), яким затверджено Порядок ведення Реєстру керівників платників податків – боржників (далі – Порядок).

Відповідно до п. 11 Порядку Реєстр керівників платників податків – боржників наповнюється такими відомостями:

1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника (згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, наданими відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»);

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника;

3) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника (у разі внесення інформації про особу до Єдиного державного демографічного реєстру);

4) код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або постійного представництва нерезидента;

5) найменування юридичної особи або постійного представництва нерезидента;

6) податковий номер та назва платника податків (у разі якщо податковий борг обліковується у відокремленого підрозділу юридичної особи);

7) дата та номер судового рішення, що набрало законної сили, яким встановлено тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України;

8) сума податкового боргу станом на дату прийняття судового рішення – зазначається сума податкового боргу згідно з рішенням суду;

9) дата початку дії тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України – зазначається дата набрання рішенням суду законної сили;

10) дата закінчення дії тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України – зазначається дата настання однієї з підстав для закінчення дії тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, визначених пунктом 87.14 статті 87 глави 9 розділу II Податкового кодексу України (далі – Кодекс);

11) сума податкового боргу станом на поточну дату – зазначається сума податкового боргу, що залишилася непогашеною станом на дату закінчення дії тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника;

12) підстава для закінчення дії тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України – зазначається одна з підстав для закінчення дії тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, визначених пунктом 87.14 статті 87 глави 9 розділу II Кодексу.

Внесено зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного  управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) інформує, що 13.07.2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 05.05.2023 № 234 «Про затвердження Змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.06.2023 № 1044/40100 (далі – Наказ № 234).

Наказом № 234 затверджено зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013, із змінами, № 787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182.

Наказ № 24 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 13.07.2023 № 61.

До уваги платників єдиного внеску!

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного  управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 04.07.2022 № 189 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.07.2022 за № 804/38140, із змінами, було приведено у відповідність та викладено в новій редакції Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та внесено зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, із змінами, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556.

Зокрема, зміни внесено у форму Розрахунку та додатку 2 до цього Розрахунку (далі – Д2).

Також до форми Розрахунку внесено низку редакційних правок.

Змінами до Порядку, зокрема:

- приведено у відповідність до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року № 178, зі змінами, перелік платників, що можуть подавати до контролюючого органу Д2, такий перелік доповнено виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі утворення) рад;

- додаток 1 до Порядку доповнено кодом категорії застрахованих осіб 75 «громадяни України, що підписали контракт добровольця територіальної оборони», що дає можливість роботодавцям, визначеним абзацом другим пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відображати суми нарахованої середньої заробітної плати зазначеним застрахованим особам на час виконання ними державних або громадських обов’язків.

Особливості оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Законом України від 03 листопада 2022 року № 2720-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі», введено в дію з 01 січня 2023 року (далі – Закон № 2720), зокрема статтю 141 Податкового кодексу України, доповнено пунктом 141.13, який визначає особливості оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі.

Так, платники податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність із торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, сплачують щомісяця, не пізніше останнього операційного (банківського) дня поточного місяця, авансовий внесок із податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на перше число поточного місяця.

Авансовий внесок із податку на прибуток підприємств сплачується у розмірі:

а) трьох мінімальних заробітних плат, встановлених законом станом на 01 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч, за статистичними даними чисельності наявного населення України, розміщеними на вебсайті спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі статистики станом на 01 січня року, що передує поточному року;

б) однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 01 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований в інших населених пунктах або за межами населених пунктів.

Звертаємо увагу, що авансові внески з податку на прибуток підприємств є невід’ємною частиною податку на прибуток підприємств. 

Чи можливо виправити невірне заповнення реквізиту платіжної інструкції в частині податкового номера платника                              (код за ЄДРПОУ/РНОКПП)?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи.

Платниками під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску реквізит «Призначення платежу» платіжних інструкцій заповнюється відповідно до Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584 (далі – Порядок № 148).

Порядок № 148 не містить норми щодо можливості виправлення платником невірного заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.

До уваги нерезидентів – платників ПДВ, які надають електронні послуги!

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що база оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання нерезидентом – платником ПДВ електронних послуг визначається виходячи з вартості таких послуг. ПДВ становить 20 відсотків бази оподаткування та додається до вартості електронних послуг, крім операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість (пункт 208 прим.1.6 статті 208 прим.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник ПДВ відповідно до пункту 208 прим.1.2 статті 208 прим.1 ПКУ, електронних послуг є останній день звітного (податкового) періоду, в якому здійснено оплату електронних послуг (пункт 208 прим.1.5 статті 208 прим.1 ПКУ).

Операції з надання фізичним особам електронних послуг, місцем постачання яких є митна територія України, які були здійснені до дати реєстрації особи-нерезидента як платника ПДВ, але оплата яких відбулася після такої реєстрації, оподаткуванню ПДВ не підлягають і в податковій декларації не відображаються.

Транспортний податок: від власників авто до місцевих бюджетів Дніпропетровщини у першому півріччі п. р. надійшло понад 5,7 млн гривень

У січні – червні 2023 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників транспортного податку понад 5,7 млн гривень. Як зазначила очільниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш, надходження збільшились у порівнянні з 2022 роком майже на 1,8 млн грн, або на 44,8 відсотків.

При цьому, тільки від фізичних осіб надійшло понад 2,3 млн грн транспортного податку, що на понад 1,6 млн грн, або на 236,6 відс. більше ніж у першому півріччі минулого року.

Наталя Федаш нагадала, що сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян. Це дає можливість доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування, сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань, зокрема транспортного податку.

Рентні платежі від платників Дніпропетровщини продовжують наповнювати держбюджет

Протягом січня – червня 2023 року платники Дніпропетровщини продовжують поповнювати державний бюджет рентною платою.

Так, зокрема:

- за видобування кам’яного вугілля надходження рентної плати до держбюджету склали майже 116 млн грн, що на 18,1 млн грн, або на 18,5 відс. більше минулорічного показника;

- за спеціальне користування водою до держбюджету надійшло понад 46,7 млн грн рентної плати, що у порівнянні з відповідним періодом на понад 5,6 млн грн, або на 13,7 відс. більше;

- за видобування нафти держбюджет отримав майже 25 млн грн рентної плати, що на понад 1,1 млн грн, або на 4,7 відсотків більше ніж минулого року;

- за користування радіочастотним ресурсом до держбюджету спрямовано понад 703 тис. грн, що порівняно з аналогічним періодом 2022 року на понад 61 тис. грн, або на 9,6 відс. більше.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Щодо недопущення порушень законодавства підприємствами, установами, організаціями та самозайнятими особами при виплаті доходів у вигляді заробітної плати»

У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Щодо недопущення порушень законодавства підприємствами, установами, організаціями та самозайнятими особами при виплаті доходів у вигляді заробітної плати». 

На запитання платників податків відповідали начальник  відділу перевірок оподаткування фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  ЗОЗУЛЯ Олена та начальник відділу перевірок податкових агентів управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  СИТНИК Олексій.  

Питання 1: Доброго дня! У мене таке питання: «Чи діють на теперішній час законодавчі обмеження на проведення фактичних перевірок ?» 

Відповідь: Вітаю! «Фактичні перевірки не підпадають під законодавчі обмеження. Окрім того зазначаємо, що фактична перевірка може проводиться за наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.»

Питання 2: Доброго дня! «До компетенції якого органу відносяться питання нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення?»         

Відповідь: Вітаю! «Державна служба України з питань праці - є центральним органом виконавчої влади, яка реалізує в т.ч. державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення.         

Відповідно до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення саме підрозділи Держпраці наділені повноваженнями щодо застосування штрафних санкцій до порушників.       

Державна  податкова служба на постійній основі взаємодіє з Державною службою України з питань праці, та у разі виявлення в ході проведення перевірок порушень законодавства про працю, надсилає такі матеріали до останньої. Акт перевірки ДПС, її територіального органу, у ході якої виявлені порушення законодавства про працю є підставою для застосування штрафних санкцій.»

Питання 3: Доброго дня! «Яка відповідальність за порушення трудового законодавства?»

Відповідь: Вітаю! «Відповідно  до ст. 265 Кодексу законів про працю України  юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю зокрема несуть наступну відповідальність за порушення трудового законодавства:

         - фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати 

         - порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати 

         - недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у двократному розмірі мінімальної заробітної плати».

 

Співпраця з територіальними громадами триває: податківці Дніпропетровщини провели черговий воркшоп

Спільна і цілеспрямована робота податківців та представників територіальних громад – ефективний та продуктивний напрям діяльності Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС), що здійснюється на постійній основі.

Сьогодні, 19.07.2023, фахівці податкової служби області разом з представниками органів місцевого самоврядування регіону розглядали найактуальніші для територіальних громад кейси.

Онлайн-зустріч відбулась за участі в. о. начальника ГУ ДПС Федаш Наталі, заступників начальника податкової служби області Леонова Валерія та Яіцького Максима.

За словами очільниці ГУ ДПС, у рамках постійної співпраці податкова служба Дніпропетровщини завжди готова та відкрита до діалогу з платниками. Фахівці проаналізували та систематизували питання, отримані від територіальних громад і наразі готові відповісти на них. Крім того, учасники зустрічі можуть прийняти участь в обговоренні актуальних питань. Для ГУ ДПС дуже важливо мати зворотний зв’язок.

Такі зустрічі допомагають загальними зусиллями вирішувати важливі питання, а також зміцнювати партнерські відносини між територіальними громадами та податковою службою Дніпропетровщини.

До загального фонду Держбюджету надійшло 8,8 млрд грн акцизного податку

У червні 2023 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) у сумі 8,8 млрд гривень. Це становить 106,4 відс. показника доходів, доведеного Міністерством фінансів України (додатково надійшло 0,53 млрд грн), та на 0,2 млрд грн або на 3 відс. перевищує надходження червня минулого року.

Виконання показників доходів досягнуто за рахунок додаткових надходжень по вироблених в Україні:

тютюнових виробах – на 1,14 млрд грн, або 127,6 відс. від доведеного завдання (4,1 млрд грн);

лікеро-горілчаній продукції – на 0,33 млрд грн, або 195,2 відс. від доведеного показника доходів (0,35 млрд грн);

виноробній продукції (без додавання спирту) – на 0,06 млрд грн, або 158,6 відс. від доведеного показника доходів (0,1 млрд грн) та в 2,6 раза більше рівня минулого року (0,06 млрд гривень).

Крім того, за рахунок запровадження наприкінці минулого року оподаткування акцизним податком пального за ставкою 100 євро/1000л замість нульової ставки, а також відновлення роботи окремих виробників пального, у червні 2023 року продовжує зберігатися позитивна динаміка надходжень акцизного податку з пального до спеціального фонду Державного бюджету України. Так, надходження у червні склали 1,3 млрд грн, з яких додаткові надходження до показника доходів – 1,2 млрд гривень.

Також повідомляємо, що за рахунок впровадження норми Закону щодо перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обов’язку сплати 5-відс. акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, суттєво збільшились доходи місцевих бюджетів з цього податку. Так, за період січень – травень 2023 року середньомісячна сума задекларованого 5-відс. акцизного податку виробниками та імпортерами становить 605,8 млн грн, що у 2 рази більше середньомісячних показників січня – травня 2022 року (304,3 млн гривень).   

 

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДПС

           

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного  управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) нагадує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДПС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДПС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДПС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДПС.     Номер Контакт-центру ДПС 0800-501-007 (напрямок «5»). 

                                                                                                       

                                                                          Відділ комунікацій з громадськістю

                                                                           управління інформаційної взаємодії

                                                            Головного управління ДПС

                                                                  у Дніпропетровській області

                                                                   (Кам’янський регіон)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь