Мінветеранів за підтримки ПРООН в Україні та міжнародних донорів проводить навчання для тренерів майбутніх помічників ветеранів
У Києві розпочалося навчання для тренерських команд майбутніх помічників ветеранів на обласному рівні. Двадцять науковців і викладачів провідних вишів пройдуть інтенсивний курс «Теорія та практика підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Він є частиною експериментального проєкту Мінветеранів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.
Заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита у своєму вітальному слові учасникам тренінгу наголосила, що система переходу від військової служби до цивільного життя, яку впроваджує Мінветеранів, є інституційною реформою. Вона охоплює багато компонентів, зокрема інститут помічника ветерана, який є дійсно важливим, адже сприяє побудові комунікації людини з людиною за принципом «рівний з рівним».
«Помічник ветерана – це людина, яка фактично надає певну інформацію психологічного, юридичного та іншого характеру ветеранам та членам їхніх сімей з метою їх подальшого супроводу до інших надавачів послуг. Адже наразі в Україні ветеранам та їхнім родинам надається понад 100 послуг. Тобто маємо зробити так, щоб помічник ветерана розумівся, як і куди слід звернутися, щоб отримати ту чи іншу послугу. Швидко та якісно, з належною увагою та повагою до людини», – наголосила Тетяна Калита.
За сприяння Мінветеранів за цим напрямом в Україні активно впроваджуються «єдині вікна» у ЦНАПах із надання комплексних адміністративних послуг ветеранам війни, членам їхніх сімей та родинам загиблих Захисників і Захисниць на державному та місцевих рівнях.
Координатор проєктів із громадської безпеки та соціальної згуртованісті ПРООН в Україні Роман Хащенков у своєму звернені до учасників тренінгу зазначив, що це навчання сприятиме актуалізації всієї необхідної інформації про потреби та можливості українських ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх родин, у межах переходу від військової кар'єри до цивільного життя.
«Я вдячний Мінветеранів та усім міжнародним партнерам за плідну співпрацю у ветеранському напрямку. Ми в ПРООН переконані, що проєкт Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветеранів сприятиме створенню належних умов для якісної реінтеграції ветеранів та ветеранок до мирного життя. Адже після перемоги України вони будуть потужною рушійною силою відновлення та розвитку нашої держави», – наголосив Роман Хащенков.
Тренінгове навчання організовано спільними зусиллями Міністерства у справах ветеранів України у партнерстві з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Королівства Нідерландів та Японії.