Верхньодніпровське управління Кам'янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості інформує

Дата: 12.10.2023 09:01
Кількість переглядів: 74

Фото без опису

Легалізація праці – важлива вимога сьогодення

 

На жаль, неофіційна праця залишається поширеним явищем і під час війни. Нелегальні трудові відносини завдають суттєвої шкоди державі у вигляді несплачених податків, а неофіційне працевлаштування шкодить працівнику, позбавляючи його соціальних гарантій у майбутньому. Тому, для реалізації своїх прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього наймані працівники повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та повідомлення до територіального органу державної податкової служби про прийняття на роботу з подальшою сплатою єдиного соціального внеску. В свою чергу роботодавці повинні вчасно та належним чином оформляти трудові відносини з найманими працівниками, встановлювати розмір заробітної плати, враховуючи рівень складності та умови виконуваної роботи, професіоналізм та ділові якості працівника. 

На передодні Всесвітнього дня дій за гідну працю, який відзначають 7 жовтня, у Верхньодніпровському управлінні Кам'янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбувся черговий захід з представниками Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці та ГУ ПФУ у Дніпропетровській області.

На заході йшлося про необхідність донесення до громадян та роботодавців інформації про ризики та наслідки незадекларованої праці, правильність оформлення трудових відносин та зміни в законодавстві.

  • Головний державний інспектор Оксана Лапенко роз'яснила, що на подолання незадекларованої праці у період дії воєнного стану почали здійснюватись позапланові заходи державного нагляду (контролю), у порядку, встановленому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».  Заходи здійснюються або за зверненням фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності), або за дорученням Уряду України про перевірку суб’єктів господарювання у відповідній сфері у зв’язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави. 

  • Начальник управління Наталія Чопенко розповіла присутнім про результати діяльності служби зайнятості щодо стимулювання роботодавців на створення нових робочих місць та працевлаштування зареєстрованих безробітних за 9 місяців поточного року. Так, за 2023 рік 18 роботодавців Верхньодніпровської міської територіальної громади скористались послугами, отримавши за різними програмами від служби зайнятості майже 1 млн.грн. за працевлаштування 30 безробітних різних категорій, зокрема:  за працевлаштування 18 внутрішньо переміщених осіб - 200 тис.грн., за створення 7 нових робочих місць для зареєстрованих безробітних за програмою започаткування та розвитку бізнесу ("Єробота") -  650 тис.грн., за працевлаштування квотних категорій громадян (особи передпенсійного віку, мати з дитиною до 6 років, одинока мати, молодь до 25 років) - близько 25 тис.грн. Служба зайнятості продовжує співпрацю з роботодавцями щодо надання різних видів фінансової допомоги задля належного оформлення трудових відносин та створення нових офіційних робочих місць.

  • Представник ГУ ПФУ Катерина Штучна поінформувала учасників заходу, що для виявлення незадекларованої праці та упередження порушень працівники можуть самостійно перевірити оформлення трудових відносин і сплату страхових внесків роботодавцем. Якщо роботодавець (підприємство або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг). Перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж можна на орталі електронних послуг Пенсійного фонду України", через "ДІЮ, замовивши Довідку за формою "ОК-5", або через мобільний застосунок «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).

Під час зустрічі соціальні партнери домовилися продовжувати проведення роз’яснювальної роботи серед громадян щодо переваг легального працевлаштування та серед роботодавців - щодо недопущення порушень норм чинного законодавства, зокрема, шляхом інспекційного відвідування суб`єктів господарювання у сфері торгівлі, організації харчування та надання послуг.

Днями за участю Державної служби з питань праці та служби зайнятості такий захід відбувся на території Пушкарівського старостату Верхньодніпровської міської територіальної громади. За результатами відвідувань 8 суб'єктів господарювання попереджені про недопущення нелегальної праці, роз'яснено порядок належного оформлення трудових відносин - роботодавці, які використовують працю без оформлення трудових відносин  будуть притягнуті до відповідальності у вигляді накладання штрафних санкцій.

Шановні працівники! У разі порушення законодавства про працю, зокрема щодо нелегальної праці, Ви можете особисто або через уповноважену особу звернутись до Державної служби України з питань праці -  Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (м. Дніпро) електронна адреса dn@dsp.gov.ua, або на Урядову «гарячу лінію». У зверненні обов’язково зазначте повне найменування юридичної особи або ФОП, код ЄДРПОУ, юридичну/фактичну адресу роботодавця, а також суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги.

Шановні роботодавці! Отримати консультації з питань легалізації трудових відносин,  зайнятості та застосування трудового законодавства Ви можете безпосередньо у фахівців служби зайнятості за адресою: м. Верхньодніпровськ,  пл. О.Поля, 2 (каб.№4) або за телефоном 066 760 6939.

Фото без опису

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь