Про будні військових медиків передової хірургічної групи розповідає прикордонниця Орися - медсестра бригади Гвардії наступу «Сталевий кордон».

Дата: 10.11.2023 11:14
Кількість переглядів: 169

Про будні військових медиків передової хірургічної групи розповідає прикордонниця.

Закінчивши медичний коледж вона працювала у приватній клініці, але після повномасштабного вторгнення рашистів в Україну Орися пішла оббивати пороги центрів комплектування, де постійно їй відмовляли, мовляв – молода.

А дівчина хотіла рятувати життя та здоров’я захисників України. Вона натрапила на рекламу Сталевого кордону, заповнила анкету і невдовзі була мобілізована. Родичам, які не схвалювали прагнення військової кар’єри, повідомила аж перед виїздом у військову частину.

«Мама починає плакати, бабуся – переживає, чоловік сказав, що я "обезбашена", тато казав, що це не жіноча справа, хоча зараз він у захваті від того, що ми робимо», - розповідає Орися про реакції рідних.

Через деякий час після навчання Орися потрапила у передову хірургічну групу. Це, мабуть, найбільш відповідальний екстремальний виклик у кар’єрі медика і прикордонниця Орися його прийняла. Дівчина розповідає, що оперували недалеко від передової. Навантаження на медперсонал було неймовірне, а відповідальність оцінювалася врятованими життями.

Орися розповідає, що найбільше пацієнтів потрапляло, коли ворог одночасно вів активні дії на фронті і гатив по цивільних об’єктах. Іноді через передову хірургічну групу проходило понад 90 пацієнтів за добу: військових, рятувальників, медиків, цивільних – у тому числі дітей. Медсестра розповідає, що в таких випадках їм ставали на допомогу бойові медики та лікарі швидкої, які доставляли пацієнтів на стабпункт. Побачивши таке навантаження, Орися закликає людей з медичною освітою не вагатися, а мобілізуватися. Також закликає донорів здавати кров, яка постійно потрібна у передовій хірургічній групі.

Орися розповідає про випадок, коли самовідданість медперсоналу, можна сказати, здійснила чудо. До них поступив майже безнадійний пацієнт в стані агонії. Слава Богу, тоді не було багато поступлень. За життя воїна 12 годин боролася бригада медиків: п’ять хірургів, три операційні медсестри, анестезіолог, анестезистка. У пацієнта тричі був стан клінічної смерті, лікарі відкрили йому ребра і тричі прямим масажем заводили серце.

«Двадцять донорів, велика крововтрата, плазму я навіть не рахую, але ми його витягнули», - пригадує прикордонниця.

Проте, не всі випадки закінчуються хепі-ендом. Найдраматичнішою була ситуація, коли бригада намагалася врятувати бійця, травми якого були несумісні з життям. При поступленні у воїна зрізали обмундирування і його смартфон випав і дзвонив майже весь час. Через зайнятість та стерильність медперсонал не зважав на дзвінки, а коли констатували смерть пацієнта, анестезіолог підняв телефон, і прочитав повідомлення, що у загиблого воїна народився син.

Та найбільше Орисі запам’ятався прикордонник «Сталевого кордону», який отримав поранення в серце. Осколок пробив воїну міокард та перикард. Бійця у лічені хвилини довіз до стабпункту заступник коменданта прикордонної комендатури швидкого реагування і ця оперативність допомогла врятувати життя пораненого. Лікарі провели складну операцію на відкритому серці, та стабілізували прикордонника. Трохи згодом Орися навіть поцікавилася долею побратима, який на той час уже пройшов успішну операцію в Харкові, йшов на поправку й уже навіть жартував.

Посилання на джерело: https://mvs.gov.ua/news/orisia-medsestra-brigadi-gvardiyi-nastupu-stalevii-kordon-video


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь