Як споживати новини підчас війни без шкоди для ментального здоров`я

Дата: 26.04.2024 11:31
Кількість переглядів: 111

Чи відчували ви після перегляду новин про трагедії війни, ніби теж опиняєтесь на місці страшних подій? Потім зникав сон, апетит, могло погіршитися самопочуття. Медіаспоживання в умовах трагедій війни має свої правила, дотримання яких допоможе вберегти себе від травматичних наслідків. Ось кілька рекомендацій.

  • Проведіть для себе межу прийнятності. Те, що ви можете дивитися/слухати без сильних емоцій — у межах прийнятності. Те, що вибиває вас зі стабільного емоційного стану, — поза ними.
  • Обирайте способи відпочинку, не пов’язані з медіа, наприклад, сон, повільна прогулянка, легкі фізичні вправи, медитації.
  • Дотримуйтеся інформаційної гігієни. Ніяких гаджетів за столом — їмо в медіапаузі. Відмовтеся від будь-яких споглядань екрану щонайменше за годину до сну.

Фото без опису

У цьому посібнику ви знайдете поради щодо здорового медіаспоживання під час війни, створені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я. Їх присвячено:

  • медіаспоживанню в умовах трагедій війни. Якщо ви пережили травматичні ситуації, треба з особливою обережністю регулювати, що ви дивитеся, слухаєте, читаєте;
  • збереженню здоров'я при користуванні соціальними мережами. Соцмережі несуть особливі цифрові загрози, яких немає в традиційних лінійних медіа (радіо, телебачення);
  • здоровому медіаспоживанню для ветерана та ветеранки. Надмірне занурення в медіа може викликати залежність, забрати час від сім’ї, фізичних вправ тощо.

Поради підготовлено лабораторією психології масової комунікації і медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Проєкт реалізує Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ за підтримки ВООЗ.

 

Джерело: https://howareu.com/materials/bez-shkody-dlia-mentalnoho-zdorovia-iak-spozhyvaty-novyny-pid-chas-viiny


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь