Про новини Дніпропетровщини в освіті, культурі та спорті
На Дніпропетровщині стартувало національне мультипредметне тестування. Всі локації, де він проходитиме, визначені. Спортсмени регіону вибороли медалі на міжнародних змаганнях. А учні – продовжують боротися за перемогу у «Всеукраїнських шкільних лігах пліч-о-пліч». Інші ж – приєдналися до обласного творчого фестивалю. Більше про це під час брифінгу розповіла заступник начальника ОВА Ірина Грицай.
«Відсьогодні та до 25 червня в області триватиме основна сесія НМТ. Загалом на неї записалися більше 15 тисяч учасників. Затверджена й мережа тимчасових екзаменаційних центрів, – розповіла Ірина Грицай. – Нагадую, що зараз проходить реєстрація на додаткову сесію».
На фініші – третій етап «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч».
«Наприклад, сьогодні фінішувала першість з черліденгу у Криворізькому районі. Загалом у цьому турі провели 55 основних змагань з 5 видів спорту. Вже готуємося до четвертого, обласного етапу. Він проходитиме 21 та 28 травня», – зазначила заступник очільника області.
Гідно себе показали й професійні спортсмени, додала Ірина Грицай.
«Золото здобули в Швейцарії на етапі Кубку Європи з вітрильного спорту. Срібло – на чемпіонаті Європи з фітнесу та бодібілдингу в Іспанії. Бронзу – на турнірі з греко-римської боротьби серед спортсменів до 17 років в Румунії. Мають успіхи наші атлети й на національному рівні. Вони здобули 50 медалей, із них 18 – золотих», – зазначила Ірина Грицай.
7 спортсменів Дніпропетровської області вже вибороли право представляти нашу країну на літніх Олімпійських іграх-2024. 19 спортсменів – на Паралімпійських.
«Провели обласний хореографічний фестиваль «Танцювальний крок». Приєдналися 146 колективів та солістів з 7 районів області. Це майже 1300 учасників, які яскраво продемонстрували свої творчі здібності. Журі обрало 46 призерів у чотирьох номінаціях: народна класична, сучасна, бальна хореографія», – сказала заступник начальника ОВА.
Дніпропетровщина приєдналася до фестивалю «Українська писанка: традиція і мистецтво» у Києві. Майстри презентували традиційні орнаменти регіону та провели майстер-класи. А ще разом з представниками інших областей взяли участь у встановленні світового рекорду з масового розпису писанок одночасно.