Як зберегти стосунки, коли ви на відстані

Дата: 24.06.2024 13:20
Кількість переглядів: 114

Плекати стосунки на відстані під час війни — завдання не з легких.

Війна змусила багатьох українців роз’єднатися та поставити життя на паузу. Стосунки на відстані стали не вибором, а вимушеною реальністю. Такі обставини стають ще важчими через невизначеність майбутнього.

Вимушена розлука із партнером / партнеркою — це складний досвід, проживання якого вимагає значної енергії та терпіння. На додачу до цього людині часто потрібно знаходити ресурс на роботу, догляд за дітьми, батьками, побутові справи та вирішення термінових проблем. У такому ритмі навіть пів години відпочинку можуть здатися марною тратою часу.

Однак важливо прийняти, що відпочинок та різноманітні приємні ритуали — це невіддільна частина життя. Ви щодня витрачаєте багато енергії, тож її потрібно поповнювати. Пам’ятайте, що турбота про себе — це ще й турбота про близьких. Коли ви поповнюєте свої запаси енергії, вам легше підтримувати партнера / партнерку.

Ви можете почати піклування про себе з того, що складете список щоденних занять, які дають вам ресурс. Докладніше про те, як підтримувати себе в ресурсному стані, ви знайдете в тексті «Як знайти своє джерело сили».

У стосунках на відстані емоції злості чи гніву на партнера / партнерку можуть здаватися вам недоречними. Деколи навіть саме виникнення таких емоцій провокує відчуття провини. Вам може здаватися, що ви погана людина, якщо ображаєтесь на близьку людину, яка, наприклад, зараз захищає країну.

Памʼятайте, що емоції не визначають, якою людиною ви є. Ви маєте право на будь-які емоції. Спробуйте виразити свою емоцію в безпечний для вас та інших спосіб. Наприклад, розбити тарілку, поки ніхто не бачить. Або завести щоденник, де будете записувати в деталях свої почуття.

Слідкуйте за тим, щоб емоції не впливали деструктивно на вашу поведінку. Наприклад, якщо ви зараз сердитесь на свою близьку людину через її вибір піти служити, то пам’ятайте, що не повинні звинувачувати її. Натомість можете запитати себе: «На що я справді злюся?». Може виявитися, що за емоцією злості ховається потреба, наприклад, у підтримці, яку зараз неможливо закрити. У такому випадку складіть список варіантів, як ви можете отримати бажану підтримку.

Джерело: https://howareu.com/materials/yak-zberehty-stosunky-koly-vy-na-vidstani

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь