Центр зайнятості інформує.Як отримати мікрогрант на започаткування або розширення бізнесу?

Дата: 23.07.2024 13:30
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

м

Сьогодні у кожного українця від 18 до 65 років, фізичної особи - підприємця, юридичної особи малого бізнесу є можливість прийняти участь в урядовій програмі для започаткування або розширення вже існуючого бізнесу "Єробота".  

"Власна справа" — один із найпопулярніших проєктів у рамках урядових програм Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні». Головною метою цієї програми є створення нових робочих місць та підтримка розвитку бізнесу. Вона для тих, хто хоче почати чи розвивати свій малий або мікробізнес від СТО, хімчисток, ательє з пошиття одягу до кав’ярень, пекарень, перукарень, автомийок тощо.

Відповідно до Постанови КМУ від 21.06.2022 року №738 "Деякі питання надання грантів бізнесу" кожен бажаючий може отримати від  держави мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень, а ветерани та учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей - гранти від 250 тис. до 1 млн.грн. (у т.ч. за умови співфінансування).

  Обов'язковою умовою отримання мікрогранту/гранту є створення нових робочих місць протягом 6 місяців з дня отримання коштів, у кількості, залежній від суми мікрогранту/гранту. Але, згідно рішень Уряду, на сьогоднішній день є можливість отримати мікрогрант у розмірі 75 тис.грн. для фізичних осіб, які планують взяти участь в цій програмі без обов'язкової умови щодо кількості створюваних робочих місць.

Подати заявку на грант можуть майбутні чи діючі підприємці, зокрема щодо яких не порушено справи про банкрутство; щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію; які не мають заборгованості перед бюджетом.

Для отримання мікрогранту потрібно зробити кілька кроків:

1. Скласти бізнес-план (допомогу в складанні можуть надати фахівці служби зайнятості).

  2. Подати заяву та бізнес-план через портал "ДІЯ". Доопрацювання бізнес-плану може бути здійснено лише один раз.

3. Пройти он-лайн співбесіду в регіональному центрі зайнятості (через ПК або телефон).

4. Державний центр зайнятості прийме рішення про надання мікрогранту та повідомить результати в особистий кабінет на порталі "ДІЯ".

5. У випадку отримання позитивного рішення протягом 20 робочих днів з дня отримання повідомлення: - якщо Ви фізична особа – зареєструватись як ФОП або створити юридичну особу та звернутися до АТ «Ощадбанк», з яким укласти договір мікрогранту та подати документи на відкриття рахунку.

6. Використати кошти мікрогранту за цільовим призначенням протягом 6 місяців з дати зарахування коштів на рахунок  та починати або розвивати господарську діяльність.

Для цільової оплати за бізнес-планом витрат коштами мікрогранту, отримувач подає до уповноваженого банку відповідні документи  - рахунок, квитанцію, накладну тощо, оплата витрат проводиться уповноваженим банком на визначені вказаними документами цілі. Отримані кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (не більше 25% від суми гранту), лізинг обладнання. Якщо є потреба, змінилися обставини, є необхідність скоригувати витрати, після отримання коштів отримувач може подати обґрунтовану заяву до Державного центру зайнятості про зміну цільового призначення коштів мікрогранту.

Програмою передбачено, що повернення коштів гранту відбувається у вигляді податків та зборів, які підприємець сплачує протягом 3-х років. До фактично сплачених податків і зборів належать: податок на прибуток підприємств, екологічний податок, рентна плата, єдиний податок, податок на доходи фізичних осіб, сплачений з доходу, отриманого від провадження господарської діяльності такої фізичної особи, та податок на доходи фізичних осіб, сплачений за працевлаштованих працівників. Разом з тим, у разі невиконання обов’язкової умови договору мікрогранту отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого мікрогранту та фактично сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, або у разі не створення робочого місця та працевлаштування на нього працівника -  повернути кошти в повному обсязі.

У випадку, якщо після співбесіди отримано рішення про відмову в наданні мікрогранту, заявник має право знову подати заяву та бізнес-план, з урахуванням отриманих зауважень.

За довідками чи консультаціями з питань отримання мікрогрантів звертайтесь до фахівців відділу взаємодії з роботодавцями Верхньодніпровського управління Кам'янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості пл.О.Поля, 2 (каб.№4) або за тел. 066 760 6939

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь