Мікрогранти: що треба знати про підтримку від держави
Верхньодніпровське управління Кам'янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості інформує, що в Україні продовжує успішно діяти Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу».
Зверніть увагу, що відповідно до останніх змін внесених до зазначеної Постанови, молодь у віці від 18 до 25 років може подавати заявки на отримання грантів до 150 тис. гривень на відкриття власного бізнесу у межах програми "Власна Справа". Незважаючи на воєнний стан Уряд створює умови для того, аби молоді підприємці могли реалізувати свої бізнес-ідеї. Мікрогранти для молоді у межах цієї програми вже доступні через портал Дія і не вимагають створення нових робочих місць. Після ухвалення позитивного рішення щодо виділення гранту, лише необхідно відкрити ФОП.
Нагадаємо, що дана програма є однією зі складових політики "Зроблено в Україні" та включає декілька грантових програм для стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, гранти для ветеранів та членів їх сімей, гранти на переробку продукції, садівництва, виноградарства та тепличного господарства.
За програмою "Єробота" українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис.грн. Кошти можна витратити придбання меблів, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану; послуги маркетингу та реклами; орендну плату; лізинг обладнання.
Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності, але з бажанням розпочату власну справу. Для отримання мікрогранту понад 75 тис.грн. обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місця залежно від суми гранту. Заявка на отримання коштів подаються виключно через Портал "ДІЯ". Адмініструє програму Державна служба зайнятості та її територіальні органи на місцях.
З кожним днем бажаючих скористатися урядовою програмою щодо отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу стає все більше. Проте, на жаль, в деяких випадках Державний центр зайнятості змушений відмовляти отримувачам в наданні мікрогранту, зокрема з причин невідповідності їх бізнес-планів умовам програми. Найбільш поширеними причинами відмов при поданні документів є такі: заявник має негативну ділову репутацію; відсутність самого бізнес-плану або помилки при його заповненні; непрозорі або сумнівні очікувані результати реалізації (виконання) бізнес-плану; в кошторисі не вказані витрати на заробітну плату найманим працівникам, комунальні витрати, сплата податків, що є обов‘язковими умовами отримання мікрогранту; не визначено напрями збуту продукції, обсяги реалізації продукції/послуг; цільове призначення проєкту не відповідає вимогам надання мікрогранту.
Аби уникнути помилок та краще орієнтуватися при написанні бізнес-плану та умовах участі в програмі надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, радимо вам звернутися до фахівців служби зайнятості або до офісів "Зроблено в Україні", останній з яких 21 жовтня поточного року відкрито у Кам'янській філії ДОЦЗ, м. Кам'янське, вул. Медична, 6. (https://www.facebook.com/share/v/HyemGKD1bGKrYLok/?mibextid=UalRPS
Детальніше про умови отримання мікрогранту на сайті Державного центру зайнятості та на офіційному сайті "єРобота" https://erobota.diia.gov.ua/
За довідками чи консультаціями з питань отримання мікрогрантів звертайтесь до фахівців Верхньодніпровського управління Кам'янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості пл.О.Поля, 2 (каб.№4) або за тел. 066 760 6939.