Легалізація трудових відносин та детінізація заробітної плати
Днями у Верхньодніпровському управлінні Кам'янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулася нарада з представниками Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці та ГУ ПФУ у Дніпропетровській області.
Важливим напрямом діяльності зазначених служб і органів і надалі є легалізація трудових відносин та детінізація заробітної плати. Наявність трудового договору гарантує працівнику право на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, отримання допомоги по безробіттю, соціальне страхування та пенсійне забезпечення. Підприємства, установи, організації та фізичні особи - підприємці повинні дотримуватись законодавства про працю, належним чином оформлювати працівників, а у випадку порушення норм законів - нести відповідальність. Саме про це йшла мова на нараді. Учасники заходу відмітили, що сьогодні проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед роботодавців щодо належного оформлення трудових відносин та доносити до громадян інформацію про ризики та наслідки незадекларованої праці край важливо. Головна мета спільних інспекційних відвідувань, які проводяться на територіях Верхньодніпровської та Верхівцевської міських територіальних громад, не штрафувати роботодавців, а допомогти їм працювати у правовому полі, не допускати порушень норм чинного трудового законодавства.
З метою стимулювання роботодавців на створення нових робочих місць та працевлаштування на них певних категорій громадян служба зайнятості пропонує багато компенсаційних виплат, надає кошти для започаткування та розвитку бізнесу. Скориставшись різними програмами у поточному році вже 27 роботодавців отримали компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, 12 - за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, 4 - за працевлаштування громадян квотних категорій, 3 - за облаштування робочих місць для інвалідів 2 групи. Загальна сума відшкодувань склала більше 1,5 млн.грн. За програмою "Єробота" 4 особи започаткували та розширили власний бізнес, отримавши від держави 850 тис.грн. грантової допомоги.
Війна вплинула на всі сфери життєдіяльності країни, у тому числі й на трудові відносини, які зазнали суттєвих змін. Незважаючи на те, що багато українців виїхали за кордон, багато стали вимушеними переселенцями, економіка в умовах воєнного стану повинна працювати у посиленому режимі У складний для держави час - робочі місця мають бути збереженими та створюватись у максимально можливій кількості. Служба зайнятості продовжує співпрацю з роботодавцями щодо надання різних видів фінансової допомоги задля належного оформлення трудових відносин та створення нових робочих місць.
Шановні роботодавці! Отримати консультації з питань легалізації трудових відносин, застосування трудового законодавства, зайнятості, а також компенсаційних виплат Ви можете безпосередньо у фахівців служби зайнятості за адресою: м. Верхньодніпровськ, пл. О.Поля, 2 (каб.№4) або за телефоном 066 760 6939.