На платформі Дія.Освіта з’явився освітній серіал «Майбутні лідери ШІ», який ознайомить підлітків з основами штучного інтелекту

Дата: 24.12.2024 08:34
Кількість переглядів: 32

Серіал містить 76 відеороликів у форматі Reels. 

«Майбутні лідери ШІ» розміщений для всіх користувачів на Дія.Освіта, а незабаром серія відео буде доступна і в державному освітньому застосунку Мрія. Підлітки вивчатимуть основи штучного інтелекту в ігровій формі разом з IT-спеціалістами R&D-центру SQUAD Денисом Лазаренком і Катериною Воронюк, а також коміками Анастасією Зухвалою та Юрієм Коломійцем. 

Фото без опису

«Штучний інтелект — це окремий напрям, який стане фундаментальним і наскрізним для кожної галузі. Зараз цікавість до технологій ШІ та можливості їх використання тільки зростає. Саме тому важливо, щоб діти могли опанувати ці інструменти, правильно їх використовувати, самореалізовуватися й досягати цілей. Саме тому спільно з партнерами запускаємо освітній серіал для підлітків на Дія.Освіта, а потім він стане доступним і в застосунку Мрія. Так, кожен зможе отримати швидкий та зручний доступ до знань», — зазначає Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Серіал буде актуальний:

  • підліткам середньої та старшої школи, які хочуть зрозуміти сучасні технології;
  • учителям, які прагнуть інтегрувати ШІ в освітній процес;
  • батькам, які хочуть розвивати сучасні компетентності у своїх дітей;
  • усім охочим, які зацікавлені розібратися в різних формах застосування ШІ.

«Відповідно до галузевого дослідження, у 2023 році український IT-сектор сягнув позначки 4,9 % від ВВП країни. Це підкреслює важливість розвитку цифрових технологій для України. У Мінцифрі ми підтримуємо освітні ініціативи, які допомагають розвивати нові таланти в технологічній галузі. Однією з таких ініціатив є серіал “Майбутні лідери ШІ” на платформі Дія.Освіта. Він допоможе підліткам і дорослим, які їх навчають, опанувати основи штучного інтелекту, розвинути практичні цифрові навички роботи з ШІ та усвідомити як перспективи, так і виклики, які є в цій сфері. Серіал стане стартовою точкою для молоді, що прагне бути не лише споживачами цифрових інструментів, а і їх творцями та відповідальними цифровими громадянами», — зазначає Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Методологію освітнього серіалу розробив керівник магістерської програми УКУ з комп’ютерних наук за напрямом Data Science Олексій Молчановський. 

«У SQUAD ми переконані, що за якісною освітою — майбутнє нашої країни. Як представники української tech-індустрії, убачаємо великий потенціал, щоб учні ознайомлювалися з найсучаснішими технологіями ще зі шкільних років. За штучним інтелектом майбутнє, тож віримо, що українська молодь рухатиме цю галузь уперед», — коментує Юрій Катков, Country General Manager R&D-центру SQUAD. 

У серіалі користувачі отримають відповіді на запитання, пов’язані із ШІ:

  • виклики ШІ;
  • його обмеження;
  • завдання, з якими він справляється найкраще;
  • етичні питання, пов’язані із застосуванням ШІ;
  • використання ШІ в енергетиці чи сільському господарстві;
  • тест Тюрінґа, мовні моделі та як грати із ШІ в шахи.

«Для нашої команди важливо надавати підліткам якісні освітні можливості. Ми плануємо залучити якнайбільше учнів середньої та старшої школи до перегляду серіалу, а також учителів, які стануть амбасадорами штучного інтелекту в Україні», — зазначає Анна-Вероніка Краснопольська, виконавча директорка науково-популярного медіа КУНШТ. 

Після запуску серіалу також буде проведено серію безоплатних воркшопів з упровадження елементів ШІ в освітній шкільний процес  для вчителів інформатики згідно з методологією курсу «Майбутні лідери ШІ» в українській середній та старшій школі. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/7E2nypbQPeqNBJ1D9 

«Штучний інтелект охоплює дедалі більше сфер людського життя. Ці інструменти доповнюють нашу професійну та персональну діяльність. За значною популярністю технологій ШІ останні два-три роки не варто забувати про те, що в їх основі лежать алгоритми, які були винайдені в середині минулого століття. Щоби зрозуміти сучасний ШІ, варто ознайомитися з його основними принципами, які спираються на роботу з даними та алгоритми машинного навчання й штучні нейронні мережі. Я сподіваюся, що цей серіал дасть глядачам розуміння становлення та основ технологій сучасного штучного інтелекту, спонукатиме їх бути не тільки відповідальними користувачами, а й дослідниками та творцями нових технологій ШІ», — підсумовує Олексій Молчановський, керівник магістерської програми УКУ з комп’ютерних наук за напрямом Data Science.

Опановуйте новітні технології як для навчання, так і для роботи чи виховання, і ставайте амбасадорами ШІ в Україні. Серіал уже доступний на платформі Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/courses/future-ai-leaders.

Освітній серіал створено науково-популярним медіа «Куншт» та R&D-центром SQUAD у співпраці з Міністерством цифрової трансформації для платформи Дія.Освіта та застосунку Мрія.

Джерело: https://thedigital.gov.ua/news/use-pro-shi-pidlitki-zmozhut-vivchati-osnovi-shtuchnogo-intelektu-v-seriali-z-it-ekspertami-ta-vidomimi-komikami


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь