5 років Дія.Освіта: як платформа змінює цифрове майбутнє України

Дата: 27.01.2025 10:07
Кількість переглядів: 42

У 2019 році цифрова грамотність стала важливим пріоритетом для України. Мінцифра поставила перед собою амбітну мету — навчити 6 мільйонів українців цифрових навичок. Цей крок відкрив шлях до створення зручної цифрової держави, де кожен має доступ до знань і можливостей.

Платформа Дія.Освіта, запущена у 2020 році, стала ключовим інструментом у досягненні цієї мети. Вона допомагає українцям здобувати нові знання, опановувати професії та впевнено користуватися цифровими сервісами.

Фото без опису

Основні результати за 5 років роботи Дія.Освіта:

  • 210+ освітніх серіалів для навчання.
  • 65 інтерактивних симуляторів для практичних навичок.
  • 80+ професійних курсів, адаптованих до сучасного ринку праці.
  • 2,4 мільйона зареєстрованих українців.
  • 3,6 мільйона сертифікатів, які підтверджують успішне навчання.
  • 35 % шкіл України, де учні вивчають програмування, аналіз даних і цифрове громадянство з IT-студіями.

Дія.Освіта не лише надає знання, а й допомагає людям адаптуватися до нових умов. У 2023 році, за підтримки гранту Google.org та Фонду Східна Європа, на платформі з’явилося ще 83 освітні серіали та 56 симуляторів, які допомагають опановувати затребувані професії. 

Серед успішних кейсів — історія переселенки з Вугледара, яка знайшла роботу в онлайн-маркетингу після проходження курсів, та інженерки, яка покращила власний бізнес завдяки курсу з фінансової грамотності. 

Також за рік після релончу платформи з фокусом на Reskilling та Upskilling Дія.Освіта провела опитування серед користувачів освітніх продуктів. Результати показали, що завдяки навчанню на платформі:

  • близько 15 % опитаних збільшили річний дохід
  • близько 10 % опитаних знайшли стабільну повну зайнятість
  • понад 50 % серед користувачів, які знайшли роботу, використовують цифрові навички для професійної діяльності

Якого унікального досвіду ви ще можете набути на Дія.Освіта?

  • Профорієнтаційний тест — допомагає визначитися з кар’єрою, яка вам підходить.
  • Інтерактивні симулятори й тести Цифро- і Кіберграм — щоб закріпити знання на практиці.
  • Персоналізований серіал — заощаджуйте час й обирайте, які тематичні серії та навички вас цікавлять, та додавайте їх у ваш особистий кабінет.
  • Сертифікати з ЄКТС-балами — щоб підсилити ваше резюме.
  • Каталог вакансій від найбільших сайтів пошуку роботи — знаходьте роботу мрії одразу на платформі.

Дізнатися більше про ШІ чи гранти для ветеранів, професію датааналітика чи безбар’єрну комунікацію можна й офлайн — в Україні працює понад 5 000 хабів цифрової освіти, розташованих у бібліотеках, школах, університетах, ІТ-компаніях та інших просторах.

Дія.Освіта — це необхідні знання для сучасного громадянства на відстані декількох кліків. А також ваша персоналізована траєкторія розвитку, яка дає змогу безоплатно зробити перший крок до цифрового майбутнього. 

Приєднуйтеся до мільйонів українців, які вже скористалися можливостями на Дія.Освіта, щоб створити найзручнішу цифрову державу: https://osvita.diia.gov.ua/ 

Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації завдяки стратегічній підтримці швейцарсько-української програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа. Платформа була оновлена у 2023 році завдяки підтримці Google.org. Хаби цифрової освіти є офлайн-компонентом проєкту й діють на базі бібліотек завдяки партнерству з Українською бібліотечною асоціацією та розвиваються за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Швеції. Також успішний розвиток проєкту забезпечують такі партнери, як USAID, і ще 275 партнерів, співпрацею з якими ми пишаємося. Важливою частиною платформи є модуль оновленої інформатики — ІТ-студії, який втілюється в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом та імплементується FIIAPP.

Джерело: https://thedigital.gov.ua/news/5-rokiv-diyaosvita-yak-platforma-zminyue-tsifrove-maybutne-ukraini


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь